Materac 160×200 – optymalny rozmiar dla pary?

Zakup materaca to wbrew pozorom bardzo poważna decyzja. Jakość snu wpływa na zdrowie człowieka w dość dużym stopniu. Bardzo mocno działa ona na pamięć i dobrą pracę mózgu, a także odporność organizmu. Warto dobrać materac idealny do potrzeb swojego ciała i cieszyć się nieprzerwanym, spokojnym snem.

Czym kierować się przy wyborze materaca?

Na rynku można znaleźć bardzo dużo materacy różnej wielkości oraz wypełnienia. Stojąc przed zakupem idealnego produktu dla siebie, warto skorzystać z rady ekspertów w tej dziecinie. Ważne pytania, na które trzeba odpowiedzieć to: jakiej wielkości materac jest potrzebny i dla kogo będzie on przeznaczony? Po ustaleniu tych faktów trzeba zwrócić uwagę na pozostałe cechy takie jak jakość wypełnienia, grubość czy twardość.

Materac 160×200 – pojedynczy czy podwójny?

Nie istnieje sztywny podział na materace jedno i dwuosobowe. Materac 160×200 zalicza się jednak już do produktów używanych w przypadku łóżek dwuosobowych. Wydaje się on optymalnym rozwiązaniem dla par. Jego wielkość jest odpowiednia dla prawidłowego snu obydwu osób i nieprzeszkadzania sobie w jego trakcie. Należy pamiętać, że ile ludzi tyle preferencji. Niektórzy śpią nieprzerwanie w jednej pozycji, inni zmieniają ją kilka razy w nocy, poruszając nogami czy rękoma. Jeśli w sypialni jest wystarczająca ilość miejsca to warto rozważyć łóżko z materacem 160×200. Jest on na tyle duży, by każda z osób miała swoje miejsce, w którym może ułożyć się wygodnie i zdrowo dla kręgosłupa. Materac mimo swojej wielkości sprawdzi się także jako pojedynczy dla osób, które potrzebują dużo miejsca i przestrzeni. Po dokonaniu wyboru co do wielkości, należy skupić się na materiale z jakiego materac 160×200 będzie wykonany oraz jego twardości.

Jaki materiał i twardość wybrać?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów wypełnień, z których najpopularniejsze są piankowe oraz sprężynowe. Istnieją również ich kombinacje, co sprawia, że niekiedy materace osiągają grubość nawet kilkadziesiąt centymetrów. Rodzaj wypełnienia przekłada się również na twardość materaca 160×200. Powinna być ona dobierana pod kątem preferencji, ale nie tylko. Ważne jest również to, jak produkt będzie wpływał na kręgosłup użytkownika. Wybierając materac dobrze skorzystać z opinii osoby, która posiada wiedze w tej dziedzinie. Materac 160×200 ma służyć przynajmniej kilka lat, należy więc wybrać go mądrze. Trzeba wziąć pod uwagę wagę użytkowników (dla osób cięższych lepiej sprawdzą się twardsze materace) czy pozycje, w jakich dana osoba lubi zasypiać. Jeżeli częściej śpimy na boku, lepszym rozwiązaniem wydają się materace miękkie. Sprzedawca weźmie wszystkie te czynniki pod uwagę i pomoże dobrać materac optymalny dla jakości snu. Uwzględniając oczywiście preferencje użytkowników, gdyż jak wiadomo, wygoda to podstawa dobrego snu.