Mata sizalowa w materacach – jakie spełnia funkcje?

Materace marki Hilding to produkty, które cieszą się wyjątkowym zainteresowaniem użytkowników. Wszystkie produkty wyróżniają się wyjątkową ergonomią, dbałością o szczegóły oraz wykonaniem z materiałów naturalnych i zdrowych. Dzięki temu użytkownicy chwalą sobie naprawdę efektowny i komfortowy wypoczynek. Niektóre modele materacy posiadają specjalne wkładki np. kokosowe lub sizalowe, które jeszcze bardziej podnoszą funkcjonalność produktów. Warto zapoznać się z najważniejszymi informacjami na ten temat.

Czym jest sizal?

Sizal to bardzo mocne i wytrzymałe włókno wytwarzane z liści agawy sizalowej. Jest ono najczęściej pozyskiwane ręcznie lub metodą ręcznie – mechaniczną. Bardzo ważne jest to, aby proces wydobywania włókien odbywał się bezpośrednio po ścięciu liści, dzięki temu efekt jest najlepszy. Ciekawostką jest to, że sizal uznaje się za trzecią najważniejszą roślinę we włókiennictwie. Z racji tego, że włókna wyróżniają się naprawdę duża wytrzymałością i odpornością, można je wykorzystywać do różnych celów. Jednym z nich jest produkcja specjalnych wkładów do materacy. Ich produkcja jest dużo tańsza niż w przypadku mat kokosowych. W produktach marki Hilding bardzo często wykorzystuje się tego typu wkładki, każdy taki materac do łóżka nie wchłania wilgoci i dobrze przepuszcza powietrze, a ponadto zapewnia wyjątkowy komfort. 

Materace z matą sizalową 

Reklama

Przykładem modelu posiadającego matę sizalową jest materac Electro. Produkt ten cieszy się bardzo duża popularnością wśród użytkowników i jest uznawany za bardzo wygodny. Dzięki zawartości sizalu ustabilizowana jest twardość materaca, co niewątpliwie ma kluczowe znaczenie dla osób borykających się z różnymi problemami związanymi z układem ruchu. 

Tafla sizalu jest wysokoelastyczna, dzięki czemu mimo, że utwardza materac, to zapewnia też dużą wygodę. Po drugiej jej stronie znajdują się najlepsze sprężyny Multipocket oraz wytrzymała pianka hybrydowa. To połączenie gwarantuje najlepsze warunki do snu także dla par, które znacznie różnią się od siebie wagą. Dzięki zastosowaniu dodatkowej warstwy sizalu nie będą one nawzajem odczuwać swoich ruchów. 

Producent zaznacza, że ponadto model Electro jest idealny dla osób cięższych, osób, które borykają się z bólami i dolegliwościami dotyczącymi kręgosłupa, a także dla osób aktywnych i alergików. Dużą jego zaletą jest aż 7 stref twardości! Materac jest tak dobrej jakości, że gwarancja na ten produkt wynosi aż 15 lat. Dostępne jest aż 7 różnych rozmiarów. 

Modele Electro mają bardzo dużo fanów. Świadczą o tym statystki sprzedażowe. Niewątpliwie wpływa na to obecność wartościowej maty sizalowej, która znacznie podnosi komfort użytkowania materaca. 

Wkładka sizalowa bardzo często jest stosowana przez producentów w różnych modelach materacy. Użytkownicy oraz specjaliści cenią sobie jej wyjątkowe właściwości i chętnie sięgają po produkty tego typu. Sizal znany jest od lat. Jest to materiał naturalny, który pozyskuje się taniej niż włókna koksu, które równie często są wykorzystywane podczas produkcji materacy. Wybierając nowy materac marki Hilding, z pewnością warto zwrócić uwagę właśnie na te modele, które posiadają w swojej budowie warstwę sizalu. Ten niepozorny dodatek naprawdę może wiele zmienić i zadziwiająco odczuwalnie podnieść komfort użytkowania.