Reklama

Marszałek spotkał się ze studentami Politechniki Białostockiej

– Niezwykle mnie cieszą inicjatywy podejmowane przez studentów. Pamiętam czasy, gdy sam zasilałem szeregi braci akademickiej i wiem jedno – nie samą nauką student żyje i uczestnictwo w kulturalnych imprezach, sprzyjających integracji, jest bardzo ważne – mówił Artur Kosicki.

Jak dodał, duże wrażenie zrobiła na nim pomysłowość żaków z politechniki, liczba i różnorodność zaproponowanych atrakcji podczas tegorocznych przedsięwzięć.

Dni Kampusu PB to jedna ze sztandarowych imprez politechniki na świeżym powietrzu. Formuła tegorocznych, zorganizowanych w dniach 27-29 kwietnia, była mocno rozbudowana: sześć wydziałów zjednoczyło siły i wspólnie przygotowało różnorodne atrakcje, m.in. bieg architekta, pokaz strongmanów, turniej siatkówki, warsztaty parzenia kawy, konkurs szermierki piankowej czy grillowanie.

Z kolei Koncertowa Majówka to cykl sobotnich koncertów organizowanych w Klubie Gwint 7, 14 i 28 maja. Wydarzenie zapowiada się interesująco, wystąpią artyści polskiej sceny muzycznej, m.in. Smolasty i Young Igi. Zadbano także o „rozgrzewkę” i after party z DJ-em.

Anna Augustynowicz
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Paulina Dulewicz

Reklama