Mały brat Touarega będzie nazywał się Tiguan

olkswagen nazwie swojego nowego, kompaktowego SUVa Tiguan. Nazwę dla tego modelu znaleziono w bardzo niecodzienny sposób: została ona wybrana przez czytelników grupy AutoBild. Napłynęło ponad 350.000 głosów z dziesięciu krajów. Dużą większością wybrano nazwę Tiguan. Mały brat Touarega będzie produkowany w Wolfsburgu i pojawi się na rynku w 2008 roku.
Nazwa Tiguan została zaproponowana przez dział marketingu Volkswagena razem z czterema alternatywnymi nazwami: Nanuk, Namib, Rockton i Samun. Spośród tych pięciu potencjalnych nazw czytelnicy czasopism grupy AutoBild wybrali swojego faworyta. Odzew był zaskakująco duży: głosy oddało ponad 350.000 osób. Wyraźna większość głosowała za Tiguanem.,br>
Tiguan jest przeniesieniem filozofii Touarega, która spotkała się z uznaniem na całym świecie, do segmentu kompaktowych SUV-ów, który w ostatnich latach zanotował bardzo dynamiczny wzrost. Z tą egzotycznie brzmiącą nazwą kojarzą się podróże, przygody, atrakcje. I to doskonale pasuje do tego samochodu. Dzięki koncepcji nastawionej na dynamikę jazdy i wysoki komfort Tiguan znakomicie nadaje się do poruszania się w miastach oraz na bezdrożach i daje kierowcy poczucie bezgranicznej wolności. Pierwsze wyobrażenie o nowym SUV-ie Volkswagena dał zaprezentowany na początku 2006 roku studyjny samochód terenowy Concept A.
autor: Bstok.pl
Źródło Volkswagen

Reklama