Reklama

Maj w Operze i Filharmonii Podlaskiej Artyści Opery i Filharmonii Podlaskiej otrzymali kolejną statuetkę Fryderyka Jesteśmy raze…

Koncert symfoniczny: Paganini | Beethoven

6 maja 2022 r., godz. 19:00

Sala Koncertowa ZSM, ul. Podleśna 2

Operę i Filharmonię Podlaską po raz kolejny odwiedzi nadzwyczajny gość z Litwy, jeden z najwybitniejszych i najbardziej charyzmatycznych dyrygentów, Maestro Juozas Domarkas. Wirtuoz batuty jest znany daleko poza granicami swojej ojczyzny i uwielbiany przez muzyków i melomanów.

Tego wieczoru Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej pod jego batutą zagra kompozycje Niccolo Paganiniego (I Koncert skrzypcowy D-dur op. 6) oraz Ludwiga van Beethovena (VII Symfonia A-dur op. 92). Partie solowe na skrzypcach wykona Sara Dragan – jedna z najbardziej obiecujących skrzypaczek młodego pokolenia. Młoda artystka jest laureatką kilkudziesięciu prestiżowych konkursów skrzypcowych w Europie, USA i Azji. Zagrała setki koncertów jako solistka, a w ubiegłym roku, wraz z pianistą Roustemem Saitkoulovem, nagrała swoją debiutancką płytę.

Artyści:

Orkiestra Opery i Filharmonii Podlaskiej
Juozas Domarkas – dyrygent
Sara Dragan – skrzypce

Program:

  1. Paganini – I Koncert skrzypcowy D-dur op. 6
  2. van Beethoven – VII Symfonia A-dur op. 92

Bilety: 25-55 zł

The Metropolitan Opera:

Giacomo Puccini, TURANDOT

7 maja 2022 r., godz. 18.55

Scena kameralna OiFP, ul. Odeska 1

W tytułowej roli wystąpi ukraińska sopranistka Liudmyla Monastyrska – wcześniej śpiewała partię Turandot w Operze Narodowej Ukrainy im. Tarasa Szewczenki w Kijowie i w Teatrze Bolszoj w Moskwie. W nowojorskiej Met zadebiutowała w tytułowej roli w Aidzie Verdiego, w 2012 roku, by powrócić z występem w 2014 roku. Jej inne role w Met to: tytułowa w operze Tosca Pucciniego, rola Santuzzy w Rycerskości wieśniaczej Mascagniego i Abigaille w Nabucco Verdiego. Liudmyla Monastyrska występowała także w wielu wiodących teatrach operowych: w La Scali w Mediolanie, w Royal Opera House w Covent Garden w Londynie, w Bawarskiej Operze Narodowej w Monachium, Wiedeńskiej Operze Narodowej, w Operze Narodowej w Berlinie, Gran Teatre del Liceu w Barcelonie i wielu innych.

Wiosenne spektakle Turandot dyryguje Marco Armiliato. W roli niezłomnego księcia, zdeterminowanego by zdobyć serce Turandot, wystąpi tenor Yonghoon Lee. Parze wybitnych śpiewaków partnerować będzie sopranistka Michelle Bradley jako oddana służka Liù oraz bas Ferruccio Furlanetto jako niewidomy król Timur. Autorem inscenizacji jest Franco Zeffirelli.

Wszystkie przedstawienia w ramach MET gramy z polskimi napisami

Bilety: 45-50 zł

Cyganeria

7 maja 2022 r., godz. 19.00

8 maja 2022 r., godz. 18.00

Duża Scena OiFP, ul. Odeska 1

Historia bohemy paryskiej, którą od lat niezmiennie kochają widzowie na całym świecie. Wybitni artyści w ujmującym obrazie wielkiej miłości, pasji i cierpienia. Opera „Cyganeria” Giacoma Pucciniego ponownie na Dużej Scenie Opery i Filharmonii Podlaskiej. Zobaczymy m.in. Andrzeja Lamperta (Rodolfo) i Wiolettę Chodowicz – debiutującą w roli Mimi.

Ostatnie spektakle w tym sezonie jeszcze 21 i 22 maja.

Bilety: 70-130 zł

Więcej szczegółowych informacji na stronie internetowej Opery i Filharmonii Podlaskiej.

źródło i fot.: OiFP
oprac.: Edyta Chodakowska-Kieżel

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama