» Mahindra i Volkswagen zawiązały strategiczny sojusz, który pozwoli przyspieszyć elektryfikację indyjskiego rynku motoryzacyjne…

Mahindra i Volkswagen zawiązały strategiczny sojusz, który pozwoli przyspieszyć elektryfikację indyjskiego rynku motoryzacyjnego

  Dodano: 2022-08-18

Wyświetlono: 49 razy

Grupa Volkswagen i Mahindra & Mahindra Ltd. ogłosiły, że planują rozszerzyć swoją współpracę. Przedstawiciele obu firm podpisali umowę dotyczącą dostaw komponentów opartych na platformie MEB, które pozwolą stworzyć platformę elektryczną INGLO dla Mahindry. To otwiera kolejny etap rozpoczętej na początku tego roku współpracy. Umowa przewiduje opracowanie pięciu elektrycznych SUV-ów, a łączny wolumen ma przekroczyć milion aut. Ponadto obie firmy będą szukać dalszych możliwości współpracy, co pozwoli przyspieszyć elektryfikację indyjskiego rynku motoryzacyjnego.

Mahindra zaprezentowała swoją nową rodzinę elektrycznych SUV-ów podczas imprezy Mahindra Born EV w Banbury w Wielkiej Brytanii. Elektryczne SUV-y zostaną wprowadzone na rynek w oparciu o nową platformę INGLO, która z kolei będzie wykorzystywać komponenty MEB, w tym elektryczny układ napędowy i zunifikowane akumulatory Volkswagena. Umowa precyzuje najważniejsze warunki handlowe i techniczne wraz z potencjalną lokalizacją fabryki ogniw. Ostateczny kształt umowy zostanie wypracowany do końca 2022 roku.

 

Kolejnym krokiem na drodze do przyspieszenia elektryfikacji indyjskiego rynku motoryzacyjnego będzie analiza potencjalnych obszarów współpracy, np. projektowania pojazdów, lokalizacji fabryki ogniw akumulatorowych oraz rozwiązań w zakresie ładowania i zaopatrzenia w energię elektrycznego ekosystemu w Indiach.

„Cieszymy się, że udało nam się wypracować szerszy zakres współpracy między naszymi firmami. Volkswagen i Mahindra mogą znacząco przyspieszyć elektryfikację Indii – ogromnego rynku motoryzacyjnego z ambitnymi planami dotyczącymi ochrony klimatu. Platforma elektryczna MEB i jej komponenty są kluczem do przystępnej cenowo zrównoważonej mobilności na całym świecie. Partnerstwo dowodzi, że nasza działalność w zakresie platform jest wysoce konkurencyjna, a MEB jest na dobrej drodze, aby stać się jedną z wiodących otwartych platform dla elektromobilności. Realizujemy w ten sposób założenia naszej strategii NEW AUTO, aby uczynić platformy jednym z filarów działalności naszej grupy i zwiększać zyski dzięki efektowi skali” – powiedział Thomas Schmall, członek zarządu Grupy Volkswagen, odpowiedzialny za technologię i prezes spółki Volkswagen Group Components.

 

„Podpisanie umowy techniczno-handlowej jest znaczącym krokiem naprzód w naszym partnerstwie z Volkswagenem. Nasza platforma INGLO oferuje niezrównany potencjał wzrostu i dalszego dostosowywania do opracowywania nowych i innowacyjnych produktów, nie tylko dla Indii, ale dla rynków globalnych. Naszym celem jest upowszechnienie elektromobilności w Indiach poprzez wprowadzenie elektrycznych SUV-ów z najnowocześniejszą technologią. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że jest szansa na dalsze zacieśnianie współpracy z Volkswagenem i jesteśmy pewni, że razem będziemy mogli kształtować ekscytującą, elektryczną przyszłość” – powiedział Rajesh Jejurikar, dyrektor zarządzający segmentu motoryzacji i rolnictwa w Mahindra & Mahindra Ltd.

 

Ze sprzedażą na poziomie ok. 3 mln aut rocznie Indie są jednym z pięciu największych rynków motoryzacyjnych na świecie. Tylko tam i w Chinach liczba rejestracji nowych samochodów wzrosła w pierwszej połowie 2022 roku. Oczekuje się, że elektryfikacja segmentu samochodów osobowych w najbliższych latach znacząco przyspieszy.

Źródło: Volkswagen, Mototarget
 Pisaliśmy również
» Volkswagen wprowadza kolejną odmianę modelu ID.4 z napędem na cztery koła
» Volkswagen Group China prezentuje prototyp pasażerskiego drona V.MO
 Inne artykuły

» Fakty i ciekawostki o Audi RS 6. 2022-08-16
  Audi RS 6 Avant 2019 Czy wiesz, że….? … system dynamicznej kontroli jazdy DRC (Dynamic Ride Control) zastosowano w pierwszej generacji Audi RS 6 (C5), jest stosowany do dziś, również w obecnej generacji (C8), i ma wciąż tę samą, niezmienioną zasadę działania?… więcej »

» Audi i Vogue odkrywają piękno polskich miast 2022-08-16
  Duże miasta w Polsce mogą być doskonałym kierunkiem wakacyjnych podróży. Przekonać się mogą o tym czytelnicy magazynu Vogue, którzy wraz z sierpniowym wydaniem otrzymują też specjalny dodatek – przewodnik Vogue Polska Travel. Partnerem wydania specjalneg… więcej »

» Honda dopisuje nowe karty historii modelu Hornet 2022-08-16
  Honda HORNET W 2022 roku Honda ogłosiła plan wprowadzenia w Europie modelu CB750A Hornet, jako następcy CB600F, modelu, który zapoczątkował nowy trend – naked streetfighterów – w branży motocyklowej. Na szkicach koncepcji projektowej Horneta na rok 2023, odważn… więcej »

» HONDA CRF125F NA ROK 2023 2022-08-04
  23YM_CRF125F_EXTREME_RED_RHS Aktualizacje gamy modelowej: CRF125F na rok 2023 r. otrzymuje nową kolorystykę, która upodabnia go do jego większych braci – CRF250R i CRF450R…. więcej »

» HONDA CRF110F NA ROK 2023 2022-08-04
  23YM_CRF110F_EXTREME_RED_RHS Aktualizacje gamy modelowej: CRF110F na rok 2023 r. otrzymuje nową kolorystykę, która upodabnia go do jego większych braci – CRF250R i CRF450R…. więcej »

» HONDA CRF50F NA ROK 2023 2022-08-04
  23YM_CRF50F_EXTREME_RED_RHS Aktualizacje gamy modelowej: CRF50F na rok 2023 r. otrzymuje nową kolorystykę, która upodabnia go do jego większych braci – CRF250R i CRF450R…. więcej »

» Poczuj klimat Kalifornii w nowym kabriolecie Forda 2022-07-28
  Ford Mustang Mach-E kabriolet Warszawa, 28 lipca 2022 r. – Rekordowe osiągi, legendarny, przykuwający uwagę design i niepowtarzalne wrażenia z jazdy – także z otwartym dachem! Ford Mustang California Special debiutuje właśnie na polskim rynku. Nowy kabriolet Forda to świetna p… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama