Reklama

Lowlandersi zapowiadają walkę o finał

Przed budynkiem Radia Białystok odbyła się konferencja prasowa Drużyny Lowlanders Białystok.

– Celem w najbliższym sezonie jest dotarcie do finału rozgrywek Ligi Futbolu Amerykańskiego, a jeśli już się to uda to oczywiście wygrana i obronienie tytułu Mistrza Polski z roku 2018. W tym roku zatrudniliśmy nowych trenerów. Alex Burdette został trenerem głównym i jest odpowiedzialny za formację ataku, natomiast Bob Conroy zajmuje się defensywą, gdzie to pomocy ma Tomasza Żukowskiego. Cieszy nas obecność coraz większej liczby zawodników, których wychowaliśmy i rok temu zostali brązowymi medalistami rozgrywek juniorskich. Warto wspierać młodzież i dawać im szansę gry, tym bardziej, że są oni stąd. Dziękuję także sponsorom, którzy zdecydowali się dołączyć do naszej drużyny oraz tym, którzy po raz kolejny zdecydowali się przedłużyć z nami współpracę. – mówił Piotr Morko, prezes klubu.

Trenerzy i zawodnicy zapowiadają, że z meczu na mecz gra będzie wyglądała coraz lepiej i możemy się spodziewać walki o najwyższe cele do samego końca.

– Mamy bardzo dobrych zawodników i jestem zadowolony z głębokości składu jaką mam – mówił Alex Burdette.

– Defensywa z treningu na trening wygląda coraz lepiej i widać dużą poprawę w porównaniu z pierwszym spotkaniem – dodał Bob Conroy.

Podczas konferencji została także otwarta dla mediów wystawa zdjęć Zofii Roszkowskiej z meczów Lowlanders Białystok pt.:”Best from the East”. Autorka prezentuje kadry z drużyny w sezonach 2015-2019.

Prace można oglądać przez cały tydzień w siedzibie Radia Białystok. .

Zofia Roszkowska podczas nauki w Liceum zdobyła nagrody w wielu ogólnopolskich i międzynarodowych konkursach graficznych. Aktualnie studiuje Rzeźbę na Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Od 2015 roku zajmuje się dokumentacją fotograficzną wydarzeń sportowych związanych z futbolem amerykańskim.

Specjalne podziękowania dla Radia Białystok za umożliwienie przeprowadzenia konferencji i organizację wystawy zdjęć.