Reklama

Lowlanders szuka trenerów

Last updated Sie 21, 2019

Lowlanders Białystok  muszą zatrudnić nowych trenerów, którzy poprowadzą drużynę w nadchodzących rozgrywkach. Po sukcesie jakim było zdobycie tytułu wicemistrza Polski w sezonie 2019 drużynę opuszcza duet szkoleniowców Burdette-Conroy,   Otrzymali z innego klubu„propozycję nie do odrzucenia”.

– Jako zarząd jesteśmy dumni z tego, co zostało wykonane w ubiegłym sezonie – mówi prezes Piotr Morko –  Każda strata boli, ale należy się cieszyć, że nasze wyniki są dla innych potwierdzeniem jakości personelu, który mamy. To jest sport, to jest biznes, dlatego życzymy im powodzenia. Na pewnym poziomie organizacyjnym i finansowym nie jesteśmy w stanie konkurować, więc należy tę decyzję uszanować i dalej robić swoje.

Komentarz trenerów:
Alex Burdette:
„Po bardzo udanym sezonie z Lowlanders z przykrością informuję, że nie wrócę na sezon 2020. Chciałbym podziękować za wszystko graczom, pracownikom i sponsorom klubu. Chciałbym również podziękować zarządowi, Piotrowi Morko i Tomaszowi Zubryckiemu za ich nieustanne wysiłki i niekończące się wsparcie. Dziękuję kibicom i mieszkańcom Białegostoku za powitanie w swojej społeczności z otwartymi ramionami. Jestem niezmiernie wdzięczny za tę okazję, a Białystok na zawsze będzie miał szczególne miejsce w moim sercu.”

Bob Conroy:
„Chcę podziękować organizacji Lowlanders, zwłaszcza Piotrowi i Tomkowi za wszystko, co dla mnie zrobili, oraz za umożliwienie mi pracy na wysokim poziomie w Europie, jako mojej pierwszej na pozycji koordynatora. Chciałbym również podziękować kibicom z Białegostoku, którzy byli tak lojalni, zaangażowani i naprawdę kochają futbol amerykański. Przede wszystkim chciałbym podziękować graczom, którzy tak ciężko pracowali i robili wszystko, czego od nich wymagaliśmy, a trudny początek zakończyliśmy świetnym wynikiem. Dziękuję wszystkim za te wspaniałe doświadczenia i życzę Wam wszystkiego najlepszego i niech Was Bóg błogosławi”

W chwili obecnej drużyna skupia się na przygotowaniu do rozgrywek juniorskich.

Dobra wieść jest taka, że po 2 sezonach w drużynie, na kolejny zostanie Zachary Blair (na zdjęciu), niekwestionowany lider formacji obrony. Zack 2 lata z rzędu otrzymywał nagrodę dla najlepszego zawodnika na pozycji „linebackera” w Lidze Futbolu Amerykańskiego.

Rozgrywki juniorskiej Ligi Futbolu Amerykańskiego zaplanowano na okres wrzesień – listopad 2019. Rywalami młodych zawodników z Białegostoku w fazie grupowej będą drużyny Lakers Olsztyn oraz Warsaw Mets.