Reklama

Łopata dla lotniska

  Przekazaniem Prezydentowi Turowi symbolicznej łopaty Karol Tylenda przypieczętował pierwsze kroki w zmaterializowaniu lotniska na Krywlanach. Chociaż tylko tymczasowe, ma coraz większe szanse, by stac się faktem już za rok.

  Wspomnianą łopatę przekazano w czasie podpisywania umowy o użyczeniu przez Urząd Miejski w Białymstoku gruntu dla Urzędu Marszałkowskiego Województwa Podlaskiego na modernizację lotniska w Krywlanach. Złożenie autografów przez Prezydenta i wicemarszałka oznacza, że Marszałek Województwa Podlaskiego może już występować do Prezydenta Białegostoku o wydanie zezwolenia na modernizację lotniska w Krywlanach i budowę tam pasa startowego.

  Składając podpis Prezydent Tur przypomniał, że będzie to jedynie lotnisko tymczasowe, ale wreszcie włączył zielone światło dla inwestycji na którą od dawna czekają podlascy biznesmeni. Białostoczanie o planach budowy lotniska słyszeli już kilkanaście lat temu. Wreszcie jest szansa, że sfera marzeń zamieni się w realny terminal dla małych samolotów pasażerskich, a symboliczna łopata naprawde rozpocznie modernizację pierwszego w dziejach grodu nad Białą portu lotniczego, który połączy nas z Europą.

https://www.bstok.pl/up/news/825_1.jpg

Reklama