Reklama

Łomżyńscy Filharmonicy nagrali pierwszą płytę DVD

W roli solistów występują młodzi, ale niezwykle utalentowani artyści: sopranistka Agnieszka Kadłubowska, pianista Paweł Pawlik oraz Szymon Telecki, skrzypek i pomysłodawca całego projektu. 

– Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu jest miejscem wyjątkowym, które łączy wielu artystów: malarzy, plastyków oraz muzyków i dlatego w tym właśnie miejscu kolejny raz realizujemy muzyczne wydarzenie, a tym roku postanowiliśmy zaprosić wspaniałą orkiestrę Filharmonii Kameralnej w Łomży – mówił Szymon Telecki. – Na płycie znajdzie się muzyka związana z Mazowszem, takich kompozytorów jak: Henryk Wieniawski, Fryderyk Chopin, czy Stanisław Moniuszko. Bardzo się cieszymy, że łomżyńska filharmonia przyjęła nasze zaproszenie i dzięki temu mamy możliwość współpracy ze znakomitą orkiestrą i jej dyrygentem Janem Miłoszem Zarzyckim.

Po raz pierwszy z orkiestrą filharmonii łomżyńskiej współpracowała Agnieszka Kadłubowska.

– Muszę przyznać, że są to wspaniali ludzie, którzy swoim ciepłem i profesjonalnym podejściem bardzo mocno wspierają artystę. – podkreślała sopranistka – I nie tylko ja mam takie odczucie, ale również moi koledzy soliści, którzy wspólnie ze mną występują. Natomiast pan dyrektor to świetny dyrygent, który nie tylko świetnie słucha solisty, ale również wspiera i pomaga w wykonywaniu moich arii.

Soliści podkreślają, że Muzeum Wsi Mazowieckiej w Sierpcu, to znakomite miejsce do wykonywania muzyki polskiej, szczególnie tej inspirowanej polskim folklorem ludowym. 

– Bardzo się cieszę, że mogliśmy wziąć udział w tym ciekawym projekcie – mówił dyrektor Jan Miłosz Zarzycki. – W tutejszym skansenie jestem po raz pierwszy i pozostaję pod jego ogromnym wrażeniem! Z wielką przyjemnością współpracowałem z młodymi solistami, pełnymi zapału i serca do muzyki. Bardzo ciekaw jestem efektów naszej pracy, które poznamy już wkrótce! 

Integralną częścią projektu był koncert, który odbył się 19 sierpnia 2021 roku w pięknej sali koncertowej Hotelu Skansen, i który zakończył się owacjami na stojąco. 

– Z pewnością płyta DVD z udziałem naszym oraz Filharmonii Kameralnej im. Witolda Lutosławskiego w Łomży pod batutą dyrektora Jana Miłosza Zarzyckiego, będzie przepiękną promocją Mazowsza! – podsumował Szymon Telecki. 

Projekt nagrania płyty DVD z muzyką polską, który będzie jednocześnie promocją Mazowsza powstał z inicjatywy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego, który jest również mecenasem całego przedsięwzięcia.

źródło: Filharmonia Kameralna im. Witolda Lutosławskiego w Łomży
fot.: Dariusz Warzyński

oprac. Aneta Kursa 

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama