Reklama

Lodowisko po sezonie. Na łyżwy wrócimy już latem

Lodowisko miejskie zarządzane przez Białostocki Ośrodek Sportu i Rekreacji zakończyło sezon z bardzo dobrym wynikiem, mimo że w ostatnich tygodniach, wraz z nadejściem ciepłych dni, frekwencja zdecydowanie spadła.

Sezon łyżwiarski 2023/2024 w Białymstoku trwał ponad pół roku – od 1 października 2023 r. do 14 kwietnia 2024 r. W tym czasie każdego niemal dnia Lodowisko było otwarte dla miłośników jazdy na łyżwach: początkujących, jak i bardziej zaawansowanych. Sprzedaliśmy prawie 107 tys. biletów wstępu. Wynik ten jest bardzo zadowalający i podobny do tego z sezonu 2021/2022, z tym że wówczas sezon był o ok. 3 tygodnie dłuższy. 

W ciągu ponad półrocznego sezonu wypożyczyliśmy ponad 65,5 tys. par łyżew. Misie i pingwinki, pojazdy – urządzenia, które pomagają początkującym łyżwiarzom utrzymać równowagę na lodzie – udostępnialiśmy ponad 6,5 tys. razy. Sprzęt łyżwiarski był wypożyczany częściej niż w dwóch poprzednich sezonach.

Ponadto, aż 2743 osoby skorzystały z nauki jazdy, które prowadzą hokeiści z drużyny Husaria Białystok. Instruktorzy byli do dyspozycji w każdy weekend, aby pomóc w nauce podstaw i udzielania porad dotyczących techniki jazdy. Z nauk jazdy co sezon korzysta podobna liczba osób.

Oprócz standardowych ślizgawek, wypożyczania sprzętu, nauki jazdy, na Lodowisku organizowane były treningi i imprezy. Były mecze hokeja, zawody w short-tracku, zabawy dla dzieci i młodzieży w czasie ferii zimowych z ekipą PGE Zimowy Narodowy.

Białostockie lodowisko w każdym sezonie obsługuje zawodników Łyżwiarskiego Klubu Sportowego „Juvenia”, uczniów Zespołu Szkół Ogólnokształcących Mistrzostwa Sportowego, którzy trenują short-track, drużyny hokejowe Husaria Białystok i Mała Husaria.  W tym sezonie odnotowaliśmy ponad 32 tys. wejść tych osób.

Lodowisko największą popularnością cieszy się zimą. Z nadejściem cieplejszych, wiosennych dni łyżwiarzy na tafli jest tradycyjnie mniej. W ostatnich tygodniach z nadejściem wyższych temperatur frekwencja bardzo spadła. Mimo wszystko w 2024 roku, w związku z głosami białostoczan oddanymi w Budżecie Obywatelskim na projekt całorocznego Lodowiska, sezon lodowy zostanie wydłużony o ponad trzy miesiące. Jednakże w związku z bardzo niską frekwencją, względami kadrowymi i technicznymi konieczna jest przerwa w funkcjonowaniu obiektu. Trwa od 15 kwietnia do czerwca 2024 r.

Hala Lodowiska będzie także wykorzystana jako zaplecze dla Akademickich Mistrzostw Polski w lekkoatletyce, planowanych na koniec maja na sąsiadującym Stadionie Lekkoatletycznym.

Ponowne mrożenie tafli planowane jest w czerwcu, kiedy ślizgawki zostaną otwarte dla amatorów łyżwiarstwa. Lodowisko będzie czynne w letnich miesiącach. 

foto: BOSiR

Reklama

Reklama