Reklama

Local Trends – Samorządowy Kongres Finansowy

Priorytety nowej kadencji władz samorządowych

Ponad 150 panelistów i kilkadziesiąt debat poświęconych najistotniejszym tematom dla rozwoju samorządów i kraju. Samorządowy Kongres Finansowy odbędzie się w dniach 13-14 maja w centrum konferencyjnym Sheraton Sopot. Wydarzenie zgromadzi przedstawicieli rządu, samorządów, biznesu i nauki.

Kongres otworzą Magdalena Czarzyńska-Jachim, Prezydentka Miasta Sopotu i Mieczysław Struk Marszałek Województwa Pomorskiego. Zaplanowane są także dwa wystąpienia wprowadzające „Przyszłość polityki spójności” – Janusza Lewandowskiego, Posła do Parlamentu Europejskiego i „Priorytety dla samodzielności samorządów w nowej rzeczywistości” – Hanny Zdanowskiej, Prezydent Miasta Łodzi.

Pierwszego dnia wydarzenia podczas sesji plenarnych poruszone zostaną tematy takie jak:

  • perspektywy samodzielności finansowej w nowa rzeczywistości polityczno-gospodarcza
  • rozwój aglomeracji w oparciu o dane
  • priorytetowe obszary wsparcia inwestycji strategicznych

Następnie rozpocznie się cykl sesji równoległych na pięciu scenach. W ramach wydarzenia realizowane jest Forum Młodych – program przygotowany przez Młodzieżowe Rady Miasta. „Na co przekłada się dofinansowanie na rzecz zdrowia psychicznego w mieście?” czy „Jaki potencjał przyniosła nowa zmiana?” – to wybrane tematy dyskusji, do których młodzi radni zaprosili przedstawicieli samorządów. Zaplanowane są także prezentacje udanych projektów na Scenie Dobrych Praktyk.

W kongresie udział potwierdzili przedstawiciele strony rządowej – między innymi Hanna Majszczyk, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Współprzewodnicząca Zespołu do Spraw Systemu Finansów Publicznych KWRiST, Jarosław Neneman, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Tomasz Tratkiewicz, Dyrektor Departamentu podatku od towarów i usług w Ministerstwie Finansów oraz Tomasz Szymański, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji, Krzysztof Bolesta, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska czy Jan Szyszko, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej.

Local Trends – Samorządowy Kongres Finansowy będzie pierwszym po wyborach parlamentarnych i samorządowych wydarzeniem poświęconym rozwojowi oraz polityce finansowej i inwestycyjnej polskich samorządów. Poruszone zostaną kluczowe tematy dla poprawy sytuacji w budżetach lokalnych oraz wyzwań w nowym otoczeniu prawno-ekonomicznym. Motyw przewodni tegorocznego kongresu to: Samodzielne samorządy w nowej rzeczywistości.

Wydarzeniu towarzyszy spotkanie otwarte „Wieczorna rozmowa o samorządzie: O wizji przywództwa i kształtowaniu miasta, jako wspólnoty” z udziałem Magdaleny Czarzyńskiej-Jachim, Prezydentki Miasta Sopotu i Aleksandry Dulkiewicz, Prezydentki Miasta Gdańska.  Spotkanie odbędzie się w poniedziałek, 13 maja, o godzinie 18.30 w Mamuszki 14 (al. Mamuszki 14 Sopot). Wstęp wolny.

Local Trends – Samorządowy Kongres Finansowy

13-14 maja 2024, Sheraton Sopot Hotel

Rejestracja dostępna jest pod linkiem: www.localtrends.pl     

Partner wydarzenia: Bstok.pl

Reklama

Reklama