Lexus na sportowo

Marka Lexus rozpoczyna nowy rozdział w swojej historii oznaczając go literą F. Znaczek będzie zarezerwowany dla modeli projektowanych i wykonanywanych z myślą o ultra wysokich sportowych osiągach i emocjonujących własnościach dynamicznych. Jest to tzw. pogoń marki za doskonałością.
Pierwszymi pojazdami Lexusa charakteryzującymi się wyjątkowymi osiągami będą model IS-F wyposażony w silnik V8 o pojemności 5.0 litrów generujący moc 400 KM oraz moment obrotowy przekraczający 500 Nm. Jednostka podkreśli mega sportowy charakter samochodu rozpędzając go w 4,9 sekundy do setki i maksymalnej prędkości 270 km/h.
Zespół napędowy IS-F bazuje na 8-przełożeniowej automatycznej skrzyni biegów stosowanej w modelu LS.
Kolejnym i jeszcze bardziej drapieżnym autem Lexusa będzie model LF-A. Jest to najbardziej kompaktowy i równocześnie najmocniejszy pojazd spośród dotychczas stworzonych Lexusów. Model otrzymał wzorowany na konstrukcjach wyścigowych 5-litrowy silnik V10 rozwijający moc ponad 500 KM i rozpędzający auto do 320 km/h. Dzięki umieszczeniu jednostki napędowej z przodu pomiędzy osiami napędowymi a skrzyni biegów i chłodnic z tyłu uzyskano w aucie idealne rozłożenie mas, co wpłynęło na imponującą jakość prowadzenia.
Może nie aż tak sportowy, ale równie imponujący jest w ofercie Lexusa model LS 600h. Samochód ukazuje, w jaki sposób nowoczesna technologia może wyznaczać w segmencie samochodów luksusowych nowe standardy w zakresie połączenia wysokich osiągów z niską uciążliwością dla środowiska.
W nowym aucie Lexusa zastosowano 5-litrowy silnik V8 z unikalnym układem zasilania w systemie D-4S z dwoma wtryskiwaczami na cylinder oraz układem zmiennych faz rozrządu VVT-iE po stronie dolotowej. Przyczyniają się one do uzyskania większej mocy oraz obniżenia poziomu emisji zanieczyszczeń, hałasu i wibracji. Silnik spalinowy połączono z napędem hybrydowym, dzięki czemu, zużycie paliwa w cyklu mieszanym sięga zaledwie 9,5 l na 100 km.
Po raz pierwszy w historii Lexusa wprowadzono wersję o powiększonym rozstawie osi LS 600h L oferującą unikalne rozwiązania służące komfortowi podróżowania na tylnych siedzeniach, czyli odchylane oparcia, podnóżki i oparcia dla nóg.
autor: A.M.

Reklama