Reklama

Letnie utrzymanie miasta

W Białymstoku rozpoczął się już sezon letniego oczyszczania miasta, który potrwa do 15 listopada. W tym czasie sprzątaniem – m.in. ulic, chodników i przystanków – zajmują się trzy firmy. Są to MPO, Garden-Com i Top 2001.  

Sprawne i skuteczne oczyszczanie Białegostoku jest łatwiejsze dzięki podziałowi miasta na 6 sektorów. Każda firma jest odpowiedzialna za letnie utrzymanie w innych sektorach. MPO – I, II i V; Garden-Com – III i IV; Top 2001 – VI. W ramach letniego utrzymania miasta w tym roku wykonawcy będą też odpowiedzialni za mycie płyt granitowych na Rynku Kościuszki, a także ekranów akustycznych.

Letnie utrzymanie miasta obejmuje oczyszczanie ulic, chodników, dróg dla rowerów, przystanków komunikacji miejskiej, zieleńców oraz opróżnianie koszy ustawionych w pasach drogowych. Nadzór nad realizacją letniego utrzymania miasta sprawują Departament Gospodarki Komunalnej UM i Straż Miejska. Więcej informacji (numery telefonów, adresy e-mailowe, mapa z podziałem na sektory) znajduje się w zakładce Letnie oczyszczanie miasta.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok