L200 najlepszym pickupem

Czytelnicy magazynu „AUTO BILD allrad” wybrali Mitsubishi L200 „Najlepszym pick-up’em z napędem na cztery koła roku 2007”. Plebiscyt zorganizowany przez jeden z najpopularniejszych niemieckich magazynów poświęcony pojazdom z napędem na cztery koła przyciągnął niemal 35 tys. czytelników.
To czytelnicy zadecydowali które auto zostanie zwycięzcą w segmencie pick-up’ów. Model japońskiej marki okazał się najlepszym i dodatkowo zdobył kolejną nagrodę „Goodyear Innovations Award”, przyznawanej za innowacyjne rozwiązania techniczne. Mitsubishi L200 Intense jest jedynym pickup’em, którego wyposażono w elektroniczny system kontroli stabilności toru jazdy. Nagrody dla pojazdu odebrał podczas Międzynarodowych Targów Samochodowych AMI w Lipsku Thomas Kursch, dyrektor naczelny Mitsubishi Motors Deutschland GmbH
Rynkowy debiut L200 na rynku niemieckim odbył się jesienią 1993 roku. Od połowy lat 90-tych, L200 regularnie plasował się w czołówce najlepiej sprzedających się pickupów na tamtejszym rynku. W roku 2006 model był najchętniej kupowanym pickupem. Tym samym, odniósł zwycięstwo nad rywalami.
To nie pierwszy sukces L200. Począwszy od roku 1997 tytuł „Najlepszego pick-up’a z napędem na cztery koła” model zdobył aż ośmiokrotnie.
autor: A.Michlewicz
Źródło: Mitsubishi

Reklama