Kuzaj zwycięzcą Rajdu Barbórki

Leszek Kuzaj po raz trzeci z rzędu wygrał Rajd Barbórka. Po raz pierwszy udało mu się zwyciężyć na kultowym odcinku na ulicy Karowej.
Podczas 44. Rajdu Barbórka kierowcy mieli do pokonania odcinki na lotnisku Bemowo (dwukrotnie), torze testowym FSO na Żeraniu oraz Cytadeli. Wieczorem, już tradycyjnie, najlepsze załogi wystartowały do odcinka na Karowej, skróconego w tym roku do 1,84 km z powodu remontu mostu.
Pierwszy przejazd trasy na Bemowie zakończył się sukcesem Tomasza Kuchara i Jakuba Gerbera (Subaru Impreza), na torze FSO wygrali Leszek Kuzaj i Maciej Szczepaniak (Subaru Impreza), podczas odcinka Cytadela najlepszy czas ponownie uzyskał Kuchar, a wyścig równoległy na Bemowie zakończył się zwycięstwem włoskiej załogi Paolo Andreucci i Anna Andreussi
Jadący Subaru Imprezą Sebastian Frycz i Ryszard Ciupka długo prowadzili na Karowej, ale ich kolega z Subaru Poland Rally Teamu – Leszek Kuzaj okazał się szybszy o pół sekundy. Trzeci czas należał do tegorocznego mistrza Polski w wyścigach górskich Pawła Dytko. Czwarty na Karowej Tomasz Kuchar, po raz trzeci z rzędu ukończył Rajd Barbórki na drugiej pozycji.
autor: Bstok.pl

Reklama