Reklama

Kurski „jedynką” PiS-u w naszym regionie

Jeden z liderów PiS – Jacek Kurski – wystartuje do Europarlamentu z listy Podlasia oraz Warmii i Mazur. Polityk – choć pochodzi z Gdańska – będzie otwierał listę Prawa i Sprawiedliwości w okręgu obejmującym nasz region.

Dlaczego? Wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Putra wyjaśnia, że europarlamentarzyści reprezentują całą Polskę, a nie jej poszczególne regiony. „Kurski to Polska. Wybiera się kandydatów najlepiej przygotowanych, tak żeby dobrze reprezentowali nasz kraj w Parlamencie Europejskim. Jacek Kurski jest człowiekiem bardzo doświadczonym, postacią barwną i odważną” – dodaje Krzysztof Putra. Zapewnia też, że w naszym województwie również są takie osoby i pojawią się na kolejnych miejscach na liście kandydatów. „Dwójka pewnie będzie z Białegostoku i to będzie na pewno mocny kandydat” – mówi Putra. Nazwiska kolejnych kandydatów nie są jeszcze znane.

PiS zdecydowało o obsadzie pierwszych miejsc na listach w 10 okręgach. Z rodzinnego województwa Jacka Kurskiego czyli z Pomorskiego na jedynce jest europosłanka Hanna Fołtyn-Kubicka. Na listach najwyżej notowanych kandydatów do Parlamentu Europejskiego z PiS znaleźli sie także – dwaj ministrowie w Kancelarii Prezydenta prof. Ryszard Legutko (Dolnośląskie) oraz Michał Kamiński (Warszawa), europoseł Adam Bielan (Mazowieckie) oraz poseł Zbigniew Ziobro, który zajął pierwsze miejsce na liście małopolskiej. (nazar)

Reklama