Reklama

Kulturalne ferie w Podlaskiem

Sześć podlaskich instytucji kultury połączyło swoje siły i przygotowało interesującą ofertę dla dzieci w wieku 7-12 lat na zbliżające się ferie zimowe. A dzięki decyzji samorządu województwa atrakcyjna jest też cena zimowych półkolonii – to jedyne 299 zł za pięć dni wypełnionych wycieczkami, warsztatami i zabawą. O szczegółach przedsięwzięcia, w czwartek, 29 grudnia poinformowali przedstawiciele instytucji kultury. W imieniu marszałka Artura Kosickiego, spotkaniu uczestniczyła też Izabela Smaczna-Jórczykowska, dyrektor Departamentu Polityki Informacyjnej w urzędzie marszałkowskim.


Na wiejskie atrakcje zaprasza Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej. Będą m.in. przejażdżki bryczką, warsztaty tkactwa i wypiekania chleba, zwiedzanie wiejskich domów sprzed lat.

– Jeśli pozwoli pogoda w Białymstoku, zorganizujemy też ognisko – mówiła Katarzyna Ancipuk p.o. dyrektora PMKL.

A jak zapewniał Dominik Sołowiej, propozycja Książnicy Podlaskiej łączy klasykę i nowoczesność.

– Z jednej strony proponujemy warsztaty, podczas których dzieci wykonają komiks, którego bohaterem będzie „książnicowa” maskotka Łoś Czytuś, a później zapraszamy do naszego studia telewizyjnego. Chcemy pokazać dzieciom, w jaki sposób wykorzystując technikę green screen, montować efekty specjalne – mówił Dominik Sołowiej.

Uczestnicy będą też mogli poznać „skarby” Książnicy Podlaskiej.

W każdym turnusie zakłada się udział maksymalnie 40 dzieci. Opieka jest zapewniona w godz. 8- 16. Miejscem zbiórek są białostockie „Spodki”.

Pełna oferta zimowych półkolonii (wraz z propozycjami Muzeum Podlaskiego i Skansenu Kurpiowskiego im. Adama Chętnika w Nowogrodzie) znajduje się na stronie www.pikpodlaskie.pl, tam też już w czwartek, 29 grudnia, ruszyły zapisy.

Ferie zimowe w województwie podlaskim rozpoczynają się 23 stycznia i potrwają do 3 lutego.

Aneta Kursa
red.: Małgorzata Sawicka
fot.: Mateusz Duchnowski

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama

Reklama