Kultowe trampki – Uniwersalne buty codzienne dla mężczyzn

Trampki męskie są tą częścią ubioru modnego pana, którą znajdujemy w wielu wariantach, a która w pewnych sytuacjach okazuje się być niezastąpiona i w sam raz. Męskie trampki – co nosi się w tym sezonie i gdzie dostać najlepsze męskie trampki?

Męskie trampki – kiedy zakładamy ten rodzaj obuwia

Zasada decorum, której rodowód jest starożytny, powiada, że należy dostosować do okoliczności swoje czyny, swoją mowę, swój styl, a więc także to, co na sobie nosimy. Otóż męskie trampki to buty tak bardzo uniwersalne, że podanie wszystkich okoliczności, w których pozostaną one zgodne z tą złotą zasadą – przekracza ramy tak krótkiego artykułu. Ale jasno można powiedzieć: trampki męskie zakładamy na co dzień, w weekendy, w mieście i na wsi, na wakacjach i na ulicy, gdy spacerujemy i gdy spędzamy czas na wycieczce. Męskie trampki są obuwiem tak uniwersalnym, że trudno sobie wyobrazić – bez względu na wiek, miejsce zamieszkania i pozycję społeczną – że któryś z panów na posiada jeszcze w swojej szafie męskich trampek.

Są to buty wygodne, niezobowiązujące, niezwykle modne i w doskonałe na ciepłe dni w roku. Jakie męskie trampki nosimy dzisiaj?

Główne style i uniwersalne wzornictwo w dziedzinie męskich trampek

Zajmijmy się pokrótce stylistyką męskich trampek, z uwzględnieniem przeznaczenia każdego z uwzględnionych typów.

Za klasyczne uchodzą trampki męskie w kolorze białym, wiązane. Są tacy, którzy zwracają uwagę na niepraktyczność tego rozwiązania i argumentują, że biały materiał szybko pochłania zabrudzenia. Jednakże prawda jest taka, że białe męskie trampki już od dłuższego czasu znajdują się na topie stylizacji modowych dla panów, a ich czystość zależy wyłącznie od sposobu ich używania. Cała sztuka polega na takim noszeniu białych męskich trampek, aby unikać miejsc, w których mogą się zabrudzić.

Po wtóre musimy odróżnić modele męskich trampek z długim i krótkim wiązaniem, a także te, które wcale nie posiadają wiązań na sznurowadła, lecz są nakładane na stopę swobodnie jednym ruchem. Długie wiązanie (co najmniej 5 “dziurek”) uchodzi dla trampek za klasyczne, krótkie upodabnia je nieco do półbutów, zaś brak wiązania (trampki wsuwane) jest najwygodniejszy, ale też najmniej reprezentacyjny. Nikt wprawdzie nie pomyli dobrego designu męskich trampek wsuwanych z kapciami, ale pozostają pewne skojarzenia, które takiemu obuwiu nadają dodatkowo mniej formalny charakter.

Patrzymy także na podeszwę. Ta może być solidna i gruba, lub też taka, która niemalże styka nas z podłożem, po którym chodzimy. Warto też już zawczasu wiedzieć, czy chcemy nosić męskie trampki skórzane czy z materiału? Wysokości męskich trampek waha się od bardzo dużego odkrycia stopy aż do zakrycia kostki. W zależności od grubości podeszwy będą to byty bardzo lekkie lub średnio ciężkie.

Jeszcze jedna uwaga: dla męskich trampek – tak się przyjęło w modzie – ważne będzie także logo producenta umieszczone na bucie. Polecamy zajrzeć w poszukiwaniu męskich trampek do sklepu CCC i jego nowej kolekcji, w której wszystkie modele trzymają naprawdę bardzo wysoki poziom i są dostępne stacjonarnie oraz online.

Męskie trampki i nowy ciepły sezon

W trampkach cenimy przede wszystkim wygodę, nieoficjalność, manifestowanie “bycia na luzie” przez zakładanie ich na nogi. To znakomite obuwie na ciepłe letnie i wiosenne dni.

Każdego roku stylistyka w tym zakresie ulega pewnym zmianom. Powyżej podaliśmy pewne stałe wyznaczniki stylizacyjne dla męskich trampek, które mogą ułatwić dopasowanie butów do reszty kreacji. Najnowszy sezon dla męskich trampek zapowiada się znów łaskawie – to buty bardzo popularne i niezwykle wygodne.