Reklama

Kulomiot pod ratuszem

W niedzielę 22 maja na placu przed Ratuszem odbędzie się międzynarodowa impreza lekkoatletyczna. Podczas Mityngu Gwiazd na Rynku Kościuszki w skoku wzwyż, skoku o tyczce i pchnięciu kulą zmierzą się medaliści olimpijscy, mistrzostw świata i Europy.

W Białymstoku już tradycyjnie zapowiadany jest Piotr Lisek – rekordzista Polski w skoku o tyczce. Ma  konkurować m.in. z Mattem Ludwigiem – ubiegłorocznym zwycięzcą i rekordzistą Mityngu Gwiazd, który niemal o zmierzchu skoczył w Białymstoku 5,80 m, co jest jego rekordem życiowym. 

–  Przyleci ze Stanów Zjednoczonych specjalnie żeby wystartować w Białymstoku  –   zapewniał dyrektor sportowy Marcin Rosengarten. – Fenomenalnie mu się tu startowało. Powiedział, że nie wyobraża sobie żeby w tym roku go zabrakło.

W konkursie zobaczymy również finalistów mistrzostw Europy, świata i igrzysk olimpijskich Brytyjczyka Harry’ego Coppella i Holendra Ruttgera Koppelaara z rekordami życiowymi ponad 5,80 m.

W skoku wzwyż kobiet możemy zobaczyć m.in. Mirelę Demirevę z Bułgarii – srebrną medalistkę olimpijską i dwukrotną wicemistrzynię Europy.

– Liczę na dalekie pchnięcia, treningi idą ku lepszemu, oby tylko pogoda dopisała. Bardzo lubię startować w Białymstoku. Tutaj jest zawsze mnóstwo kibiców  – powiedział kulomiot Michał Haratyk.

Razem z Konradem Bukowieckim zmierzą się z ubiegłorocznym zwycięzcą Mityngu Gwiazd, brązowym medalistą mistrzostw świata Filipem Mihajlevicem z Chorwacji. W Białymstoku rozpocznie starty w sezonie letnim. Ci trzej kulomioci spotkali się w tym roku już na zawodach w hali, gdzie osiągali wyniki prawie 22 m.

Wśród kulomiotek ma wystartować aktualna mistrzyni Europy Paulina Guba, która w Białymstoku na Mityngu Gwiazd triumfowała już dwutonie – w 2018 i 2021 roku.

Mityng Gwiazd na Rynku Kościuszki 2022 rozpocznie się w niedzielę, 22 maja o godz. 14:30. Wstęp na trybuny będzie bezpłatny. Zawody potrwają ok. 2 godzin, będą transmitowane w TVP Sport.

Grafika:BOSiR

Artykuł Kulomiot pod ratuszem pochodzi z serwisu Podlaski Sport.

Reklama