Reklama

Książnica Podlaska. Rozpoczęto nowy sezon rozgrywek planszowych

Spotkania z cyklu Planszówki Johnny’ego i Mateusza weszły w nowy 2023 rok. Poprzedni był bardzo owocny – z oferty gier w ramach wspólnej akcji Książnicy Podlaskiej i Fundacji Grający Białystok skorzystało ok. 1,5 tys. osób. W poniedziałek, 9 stycznia, zainaugurowano nowy sezon rozgrywek, a w spotkaniu wziął udział marszałek Artur Kosicki.


Planszówki Johnny’ego i Mateusza to inicjatywa Fundacji Grający Białystok, w ramach której całkowicie za darmo można skorzystać z kolekcji gier planszowych oraz z porady w kwestii wyboru tytułu do rozgrywki.

Chętnych do wzięcia udziału w spotkaniach nie brakuje, a zainteresowanie tego rodzaju sposobem spędzania wolnego czasu rośnie. Tym bardziej, że to rozrywka dla osób w różnym wieku.

– Bardzo ciekawy i udany projekt – ocenił marszałek Artur Kosicki. – Granie w planszówki ma wiele zalet. Uczy zasad współzawodnictwa, ćwiczy wiele umiejętności, refleks czy pamięć. Przede wszystkim jednak pozwala utrzymywać relacje z drugim człowiekiem, bo zazwyczaj wymaga realnego towarzystwa.

Jak dodał, Książnica Podlaska, dzięki inicjatywom takim jak Planszówki Johnn’ego i Mateusza, świetnie podąża z duchem czasu i jest czymś więcej niż biblioteka. To nowoczesne centrum kultury.

Grono fanów gier planszowych stale się powiększa, podobnie jak lista tytułów dostępnych gier. Dzięki wsparciu finansowemu Województwa Podlaskiego, które wyniosło 25 tys. zł, Książnica Podlaska zakupiła w ubiegłym roku ponad 260 tytułów, dostępnych w Dziale Zbiorów Specjalnych. Wśród nich znalazły się pozycje dla dzieci, młodzieży, dorosłych – od gier planszowych, po karciane.

Cezary Rutkowski
fot.: Książnica Podlaska

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama