KRZYSZTOF RYDZEWSKI MISTRZEM EUROPY W KARATE KONTAKTOWYM

W Leżajsku odbyły się 4-e Mistrzostwa Europy w WORLD  KARATE BUDOKAI.

W tych prestiżowych zawodach wzięło udział przeszło 500 zawodników z 15 państw Europy ( Ukrainy, Hiszpanii, Turcji, Węgier, Szwajcarii, Niemiec, Kazachstanu, Słowacji, Tunezji, Izraela, Rumunii, Francji,Polski, Białorusi )

Zawody zorganizował Leżajski Klub Karate i World Kyokushin Budokai Poland.

W pierwszym dniu zawodów rywalizowali zawodnicy o 8 do 18 lat. W drugim seniorzy w Kata ( pokazach) i Kumite ( walce ).

W zawodach wystartowała również reprezentacja Białostockiego Klubu Oyama Karate, z której część startowała po raz pierwszy w tak prestiżowych zawodach i było to dla nich nowe doświadczenie.

Z białostockich karateków najlepiej wypadł KRZYSZTOF RYDZEWSKI, który w seniorach starszych do 80 kg wygrał wszystkie trzy walki i zdobył tytuł Mistrza Europy w karate kontaktowym.

Na trzecie miejscu podium stanął drugi nasz reprezentant  ADAM CHLABICZ, który w  seniorach powyżej 90 kg zajął trzecie miejsce.

Trzecie miejsce zajął również PATRYK ZABROCKI, który startował w seniorach do 90 kg . Była to Gala.

Bardzo serdecznie gratulujemy zawodnikom i trenerowi Witoldowi Choińskiemu wspaniałych wyników sportowych

Artykuł KRZYSZTOF RYDZEWSKI MISTRZEM EUROPY W KARATE KONTAKTOWYM pochodzi z serwisu Podlaski Sport.