Reklama

Kryptonim BOXER

 Policjanci z Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji wspólnie z funkcjonariuszami z Komendy Miejskiej Policji w Białymstoku zatrzymali wczoraj dwóch samochodowych złodziei. Przestępcy upodobali sobie samochody dostawcze; tylko w tym roku w Białymstoku skradziono 3 takie pojazdy…

 Od kilku miesięcy na terenie kraju z parkingów „znikały” dostawcze peugeoty. Tylko w tym roku w Białymstoku skradziono 3 takie pojazdy. Prowadzący sprawę białostoccy „kryminalni” wczoraj osiągnęli swój cel. Około godziny 13:00 w jednej ze stacji benzynowych przy trasie między Łomżą a Grajewem zatrzymali dwóch Litwinów, którzy próbowali wywieźć z kraju kolejne auto. Mężczyźni jechali w kierunku przejścia granicznego w Budzisku. Na stacji benzynowej planowali zrobić swój ostatni postój. Jak widać rzeczywiście ostatni, gdyż teraz trafią przed oblicze sądu i odpowiedzą za kradzież samochodu.

Jak ustalili policjanci peugeot, którym jechali zatrzymani 23 i 21-latek został skradziony ubiegłej nocy w Opolu. Mężczyźni zdążyli już przerobić pola numerowe nadwozia i silnika oraz zmienić tablice rejestracyjne. Samochód był przygotowany do opuszczenia Polski. Przy zatrzymanych funkcjonariusze znaleźli dodatkowo łamaki i komplet belgijskich tablic rejestracyjnych. Policjanci sprawdzają teraz, do kogo trafiały skradzione furgonetki. Dzisiaj samochodowi złodzieje będą doprowadzeni do białostockiej prokuratury.W tym roku w naszym województwie skradziono 74 samochody. W tym samym okresie roku ubiegłego liczba ta wyniosła 123. Podlasie jest województwem, gdzie jest najmniej kradzieży samochodów.

Reklama