Reklama

Krewcy staruszkowie w akcji

 Wczoraj po południu w Białymstoku w Parku Zwierzynieckim trzech mężczyzn pobiło swojego kolegę. Fakt ten nie budziłby większego zdziwienia, gdyby nie wiek agresorów. Średnia wieku sprawców to bowiem 80 lat, a przyczyną bójki była rozbieżność poglądów w sprawie aktualnej sytuacji polityczno-gospodarczej kraju…

 Było tuż przed godziną 15, gdy między spędzającymi czas w parku czteroma mężczyznami doszło do ustnej sprzeczki. Panowie dyskutowali na temat obecnej sytuacji gospodarczo-politycznej kraju. Gdy emocje sięgnęły zenitu i zabrakło argumentów słownych, przerosły one uczestników dyskusji i przerodziły się w agresję. Staruszkowie podzielili się na dwie odmienne w poglądach opcje. Jedna z nich, trzy osobowa trzymała się jednej wersji natomiast czwarty pozostawał wierny swojej opinii na temat prowadzonej dyskusji.

W pewnym momencie 84-latek rzucił się z pięściami na kolegę powalając go na ziemię. Pozostali dwaj przyłączyli się do bójki i razem bili mężczyznę w okolice głowy i szyi. Gdy emocja opadły, pobity staruszek wstał, otrzepał się i poszedł do budki telefonicznej, z której wezwał na pomoc policję. Patrol, który przyjechał na miejsce zastał sprawców – 84, 79 i 77- latka – odpoczywających na ławce. Wszyscy zostali przewiezieni do komisariatu. Pobity mężczyzna z ogólnymi potłuczeniami i zawrotami głowy został zabrany przez pogotowie do szpitala. Sprawcom pobicia grozi kara pozbawienia wolności do lat 3.

Reklama