Krem kremowi nierówny. Mogą one różnić się konsystencją, właściwościami, składem i przeznaczeniem. Wszystkie jednak mają za zadanie ochronę skóry i jej pielęgnację. Kremy przybierają formę emulsji bezpośrednio nakładanej na skórę w celu jej nawilżenia bądź uporania się z jednym z wielu problemów dermatologicznych. Prócz klasycznych kremów nawilżających warto wspomnieć również o tych bardziej specjalistycznych, które ułatwiają radzenie sobie z nieestetycznymi zmianami.
Kremy barierowe – jakie jest ich zastosowanie?
Kremy barierowe mają na celu ochronę wierzchniej warstwy skóry przed pojawiającymi się w jej obrębie podrażnieniami, oparzeniami, jak i przed czynnikami, które mogą powodować tego typu problemy. Z kremów barierowych bardzo często korzystają osoby ze skórą wrażliwą, atopową, podatną na reakcje uczuleniowe i alergiczne. Mają one na celu nie tylko łagodzenie już występujących w obrębie skóry podrażnień, ale także przyspieszenie ich regeneracji.
Jednym z takich produktów jest Sudocrem Expert, który cieszy się dużą popularnością w regularnym i systematycznym stosowaniu zarówno u dorosłych, jak i u dzieci. Jest on dostępny pod tym linkiem: https://www.superpharm.pl/sudocrem-expert-17879.html. Jest on w szczególności polecany osobom, u których wystąpiły pierwsze objawy odleżyn, odparzeń, otarć. To produkt o działaniu antybakteryjnym, przeciwzapalnym, nawilżającym i łagodzącym ewentualne dolegliwości bólowe. Pielęgnuje podrażnioną skórę i ją osusza, dzięki czemu występujące już stany zapalne nie są tak dokuczliwe i szybciej się goją. Krem barierowy tego typu jest także wskazany u niemowląt, u których doszło do pieluszkowego odparzenia skóry.
Kremy przeciwstarzeniowe – na zmarszczki i ich pierwsze oznaki
Kremy przeciwstarzeniowe to preparaty przeznaczone dla osób w różnym wieku i o różnych potrzebach skóry. Tego typu produkt nie jest jedną, uniwersalną emulsją dla wszystkich, a środkiem dopasowanym do potrzeb skóry pod kątem jej nawodnienia, wiotkości, liczby występujących zmarszczek i bruzd z uwzględnieniem zapotrzebowania na kolagen i elastynę. Wraz z wiekiem skóra traci swoje właściwości i potrzebuje dodatkowego wsparcia w postaci kremu przeciwstarzeniowego. Stosując tego typu produkty należy pamiętać o tym, by kupować te adekwatne do swojego wieku – w przeciwnym razie ich działanie może być zbyt mocne lub praktycznie niezauważalne. Kremy przeciwstarzeniowe dostosowuje się do cery także pod kątem pory roku, na zimę wybierając te bardziej tłuste, a w okresie letnim stawiając na emulsję o lekkiej konsystencji, najlepiej z filtrem.
Kremy na zrogowaciały i twardy naskórek
Kolejnym problemem, który wymaga regularnego i systematycznego wsparcia, są często występujące zrogowacenia naskórka. Nie należą one do estetycznych zmian skórnych, dlatego warto podjąć próbę ich zredukowania i wyeliminowania. Do najczęściej pojawiających się zmian tego typu należą odciski, nagniotki, modzele, zrogowaciały naskórek na sporej powierzchni skóry.
Świetnie z tym problemem radzi sobie Cremobaza 50% Krem, czyli środek o właściwościach złuszczających i zmiękczających. Jego zadaniem jest przede wszystkim złagodzenie zmian, które pojawiają się w obrębie skóry, dzięki czemu wygląda ona zdrowiej. Korzystając z tego produktu eliminuje się również rosnące ryzyko pęknięć, które z kolei mogą być trudniejszymi w gojeniu się powierzchownymi, krwawiącymi ranami. Krem o właściwościach zmiękczających i złuszczających można stosować na piętach, kolanach, łokciach, czyli wszędzie tam, gdzie pojawienie się twardego naskórka jest wysoce prawdopodobne.
Kremy na zrogowaciały naskórek najczęściej opierają swój skład o zawartość mocznika o różnym stężeniu. Ten wspomniany wyżej jest przeznaczony dla każdego rodzaju skóry, należy do produktów bezzapachowych i jest testowany dermatologicznie, dlatego nie ma obaw, że po jego zastosowaniu pojawią się nieprzyjemne objawy uczuleniowe – o ile wcześniej nie stwierdzono alergii na jeden ze składników kremu.
Kremy na trądzik – walka z wypryskami i innymi zmianami skórnymi
Wbrew pozorom trądzik nie występuje wyłącznie u nastolatków. Może także być dokuczliwym objawem zmian hormonalnych i stanów chorobowych skóry u osób dorosłych. Dlatego tak ważne jest, aby stwierdzić przyczynę jego występowania i odpowiednio dobrać krem, który pomoże uporać się z problematyczną wysypką – nie tylko na twarzy.
Kremy na trądzik w znacznej mierze opierają swoje działanie o normalizowanie pracy gruczołów łojowych, które wydzielają nadmiar sebum, przyczyniając się tym samym do blokowania porów i powstawania stanów zapalnych. Te z kolei przekształcają się w bolesne i nieestetycznie wyglądające krosty. Celem stosowania kremów antytrądzikowych jest poprawa wyglądu i kondycji skóry, i zachowanie równowagi między nawilżeniem, przesuszeniem a nadmierną produkcją sebum.
Mimo iż większość kremów posiada podobną konsystencję, ich przeznaczenie może się diametralnie różnić, dlatego niezwykle istotnym jest, aby przed ich zastosowaniem dokładnie zapoznać się z dołączoną do opakowania ulotką lub skonsultować się z lekarzem.