Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – piknik edukacyjny w Suwałkach

Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą – piknik edukacyjny w Suwałkach

Data publikacji 21.06.2022

Brawurowe pokazy ratownictwa wodnego, rozmowy o bezpieczeństwie podczas wakacji, konkursy edukacyjne, to tylko część atrakcji, jakie przygotowali wczoraj suwalscy policjanci wspólnie z przedstawicielami służb i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa. Piknik edukacyjno informacyjny pod nazwą „Wakacje bezpieczny start” odbył się wczoraj w Suwałkach nad Zalewem Arkadia.

Mieszkańcy Suwałk odpoczywający wczoraj nad Zalewem Arkadia nie mogli narzekać na nudę. Suwalscy policjanci wspólnie z przedstawicielami służb i instytucji współpracujących na rzecz bezpieczeństwa przygotowali piknik edukacyjno-informacyjny pod nazwą „Wakacje- bezpieczny start”. Główną atrakcją imprezy był brawurowy pokaz ratownictwa wodnego. Gdy pływający w zalewie mężczyźni zaczęli się topić na pomoc ruszyli im policjanci na skuterach wodnych, łodzie motorowe suwalskiego WOPR-u i strażacy. Tonący bezpiecznie trafili na brzeg.

Podczas pikniku rozmawiano z mieszkańcami o zagrożeniach występujących podczas wakacji. Wyjaśniono zasady bezpiecznej kąpieli oraz uprawiania sportów wodnych. Najmłodsi utrwalili sobie tę wiedzę, biorąc udział w przygotowanych konkursach edukacyjnych. Dodatkowo była okazja, by z bliska zobaczyć sprzęt służb mundurowych, a nawet wsiąść na skuter wodny, czy do wozu strażaków.

Wspólnie zadbajmy, by wakacje były bezpieczne. Niech przyświeca nam hasło „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”.

Pobierz plik (format mp4 – rozmiar 40.96 MB)

Źródło: Podlaska Policja

Reklama