Reklama

Kraszanki, pisanki w skansenie – warsztaty pisankarskie w PMKL

To cykliczne wydarzenie organizowane przez Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej (PMKL). Co roku przed Wielkanocą zapraszane są na nie dzieci i młodzież w grupach zorganizowanych. W tym roku oprócz nauki wykonywania pisanek będą także gry i zabawy oraz ognisko. Warsztaty potrwają od poniedziałku, 4 marca do końca miesiąca.


W programie między innymi: pokaz multimedialny o przygotowaniach do Świąt Wielkanocnych, zwiedzanie wnętrza wiejskiej chałupy z ekspozycją wielkanocną i warsztaty wykonywania pisanek techniką batiku szpilkowego. Batik to najbardziej znana technika wykonywania pisanek. Polega na nakładaniu wosku na skorupkę jajka i farbowaniu.  

Warsztaty pisankarskie prowadzą edukatorzy z Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej, którzy sztuki zdobienia jaj metodą batikową nauczyli się od twórczyń ludowych z Lipska. Od nich przejęli tradycyjne wzory i motywy zdobnicze.

Zapisać można się dzwoniąc pod numer telefonu: 509 336 816 lub mailowo: edukacja@pmkl.pl. Koszt uczestnictwa w warsztatach to 35 zł za osobę.

źródło: Podlaskie Muzeum Kultury Ludowej
oprac.: Paulina Tołcz
fot.: Kamil Timoszuk

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama