Korzyści z telematyki w zawodowych flotach ciężarówek

Reklama

Cele zawodowych flot ciężarówek różnią się w zależności od typu pojazdu i branży. Od budowy, przez serwis terenowy, po żywność i napoje i nie tylko, każdy tabor realizuje określone potrzeby, a w tym mogą pomóc rozwiązania telematyczne.

Pomaganie flotom budowlanym w optymalizacji czasu

Floty budowlane różnią się od innych flot zawodowych ze względu na rodzaje wykorzystywanego sprzętu, większe zużycie środków trwałych oraz wykorzystanie pojazdów/personelu i planowanie w oparciu o potrzeby miejsca.

Jednym z najlepszych sposobów wykorzystania telematyki w segmencie budowlanym jest zwiększenie wydajności.

Systemy te mogą również pomóc zapracowanym flotom budowlanym w rozliczaniu na podstawie czasu, jaki personel i/lub sprzęt spędził w określonych miejscach pracy. Dodatkową korzyścią jest możliwość sprawdzenia, czy ich potencjał został wykorzystany w maksymalnym stopniu.

Floty służb terenowych pracują nad zwiększeniem satysfakcji

Zazwyczaj jeżdżąc bez ustalonych dziennych tras, floty te mają tym większą presję dotarcia do różnych miejsc docelowych na czas, zachowując jednocześnie wszelkie względy bezpieczeństwa.

Telematyka może pomóc flotom usług terenowych w nieustannym wykonywaniu większej liczby zadań w ciągu dnia. Dzięki geofencing i przeanalizowanym strefom menedżerowie flot mogą lepiej śledzić czasy obsługi lub usprawnić wysyłanie kierowców.

Łącząc wszystkie zasoby, urządzenia i dzienniki personelu, menedżerowie floty mogą uzyskać lepszy ogólny obraz wydajności floty.

Telematyka może również pomóc menedżerom flot usług terenowych zmaksymalizować wydajność, czy to tej dotyczącej zasobów, czy samego personelu.

Wspomaganie flot użyteczności publicznej w sytuacjach kryzysowych

Podobnie jak w przypadku branży usług terenowych, wydajność i satysfakcja klienta będą kluczowymi czynnikami napędzającymi korzystanie z telematyki.

Bezpieczeństwo jest prawdopodobnie jednym z największych problemów związanych z flotami użytkowymi ze względu na ekstremalne warunki, w jakich mogą działać, od tych pogodowych po problemy związane z awariami, takimi jak przewody pod napięciem oraz korzystanie z ciężkich urządzeń.

Rozwiązanie telematyczne może dodatkowo pomóc w planowaniu i wyznaczaniu tras. Wiedza o tym, gdzie pojazd aktualnie się znajduje, zdecydowanie ułatwi proces określania ważnych terminów przyjazdu w sytuacjach awaryjnych.

Branża pojazdów użytkowych ma wysokie oczekiwania konsumenckie, ale także narażona jest na wysokie koszty, gdy nie wykonują swoich zadań lub gdy nie są wydajni w swojej pracy.

Podsumowanie

Rozwiązania telematyczne, w tym monitoring GPS Verizon Connect są w stanie przyczynić się do optymalizacji działań poszczególnych flot firmowych i to niezależnie od branży. Ma to szczególne znaczenie w przypadku przedsiębiorstw będących w posiadaniu nawet kilkudziesięciu pojazdów, gdzie logistyka procesów transportowych jest kluczowa do prawidłowego funkcjonowania biznesu. Nie oznacza to jednak, że korzyści korzystania z tej technologii nie będą odczuwane przez mniejsze firmy!

Reklama