» Konkurenci mają się czego obawiać. Ford F-150 Lightning z większą mocą niż pierwotnie planowano oraz inteligentnymi technologi…

Konkurenci mają się czego obawiać. Ford F-150 Lightning z większą mocą niż pierwotnie planowano oraz inteligentnymi technologiami wspierającymi holowanie

  Dodano: 2022-06-09

Wyświetlono: 55 razy

Konkurenci mają się czego obawiać. Ford F-150 Lightning z większą mocą niż pierwotnie planowano oraz inteligentnymi technologiami wspierającymi holowanie

Całkowicie nowy Ford F-150 Lightning zbudowany według filozofii Built Ford Tough zachwyca nie tylko imponującymi możliwościami holowania sięgającymi powyżej 4 500 kg, ale także niezwykle inteligentnymi technologiami, które wyróżniają go wśród konkurentów z segmentu. Komputer pokładowy dostarcza kierowcy informacje o zasięgu, które uwzględniają wiele czynników wpływających na zużycie prądu, w tym zapotrzebowanie wynikające w danym momencie z holowania przyczepy.

foto © Ford

Jeszcze mocniejszy niż planowano

F-150 Lightning to najbardziej inteligentny i innowacyjny pick-up Forda, jaki amerykański producent kiedykolwiek zbudował. Świadczą o tym m.in. zastosowane nowoczesne technologie oraz bezprzewodowe aktualizacje oprogramowania Ford Power-Up, które sprawią, że samochód z czasem będzie coraz lepszy, a także legendarne możliwości pojazdów zbudowanych w zgodzie z filozofią Built Ford Tough.

 

Ku zaskoczeniu fachowców, przed wprowadzeniem modelu na rynek Ford skorygował dostępną w obu wersjach moc maksymalną – zarówno samochody ze standardowym, jak i rozszerzonym zasięgiem zapewnią większą moc niż pierwotnie planowano prezentując pick-upa w maju 2021 roku. Co istotne, wzrosła również ładowność F-150 Lightning, która obecnie wynosi ponad 1 010 kg.

 

Moc maksymalna wersji z rozszerzonym zasięgiem zwiększyła się z 563 do 580 KM, podczas gdy F-150 Lightning ze standardowym zestawem akumulatorów zapewnia 452 KM, o 26 KM więcej niż pierwotnie planowano. Obie wersje mają także imponujący maksymalny moment obrotowy, który wynosi aż 1 050 Nm – więcej niż jakikolwiek inny pick-up serii F-150 kiedykolwiek.

 

Idealne rozpoczęcie przygody z elektrycznymi pick-upami Forda

Ford wyposażył całkowicie nowego elektrycznego pick-upa F-150 Lightning w inteligentne technologie, które precyzyjniej obliczają pozostały zasięg pojazdu na bazie warunków w czasie rzeczywistym, aby klienci mogli m.in. holować przyczepy z większą przewidywalnością.

 

Funkcja Intelligent Range zbiera dane dotyczące m.in. prędkości poruszania się, temperatury otoczenia, dostępnej w akumulatorach energii, ale także nawyków kierowców (np. sposób korzystania z klimatyzacji), a także topografię trasy.

 

Co ważne, im samochód jest używany częściej, tym dokładniejszy jest pomiar, bowiem inteligentny komputer połączony z chmurą porównuje zużycie energii z danymi wielu źródeł. To nie tylko historyczne dane konkretnego pojazdu, ale także te pobrane z podobnie obciążonych pick-upów. Wszystko, by móc dokładniej zaktualizować wskaźnik zasięgu.

 

FordPass Power My Trip tworzy natomiast mapy wyświetlające dogodne lokalizacje stacji ładowania, podczas gdy profil przyczepy zapamiętuje wcześniejsze podróże i integruje je z inteligentnym zasięgiem, aby automatycznie znajdować najlepsze możliwe punkty ładowania. Co ważne, osobne profile dla każdej przyczepy sprawiają, że samochód może w sposób inteligentny ocenić pozostały zasięg, w zależności od wykorzystywanej w danym momencie przyczepy.

 

– Jesteśmy świadomi, że F-150 Lightning będzie pierwszym pojazdem elektrycznym wielu klientów, którzy oczekują legendarnej jakości pojazdów zbudowanych w zgodzie z filozofią Built Ford Tough oraz solidnych możliwości holowniczych. Dlatego stworzyliśmy inteligentne technologie, które pomagają pozbyć się zmartwień związanych z holowaniem na duże odległości, zapewniając klientom bardziej niezawodne i dokładne obliczenia zasięgu, a także automatycznie lokalizując punkty ładowania po drodze, jeśli jest taka potrzeba – powiedziała Linda Zhang, główny inżynier modelu F-150 Lightning.

Źródło: Ford, Mototarget
 Pisaliśmy również
» W TROSCE O ŚRODOWISKO – FORD DĄŻY DO WYKLUCZENIA WODY PITNEJ Z PROCESU PRODUKCJI SAMOCHODÓW I ZNACZNIE REDUKUJE ODPADY W SWOICH FABRYKACH
» Ford otwiera listy zamówień na nowego, jeszcze bardziej wytrzymałego, zaawansowanego i mocniejszego Rangera Raptora nowej generacji
 Inne artykuły

» Honda partnerem Enduro Rally 24 2022-06-08
  20YM Africa Twin Adventure Sports Honda Polska została partnerem tegorocznej, piątej edycji Enduro Rally 24, która odbędzie się na Pojezierzu Drawskim w dniach 9-12 czerwca. Podczas rajdu Honda zorganizuje puchar modelu Africa Twin oraz udostępni swoje motocykle do jazd testowych. W bazie rajd… więcej »

» HONDA CRF250R 2023 2022-06-08
  2023 HONDA CRF250R Motocykl CRF250R, mechanicznie niezmieniony w roczniku modelowym 2023, pozostaje najmocniejszy w swojej historii. Zawdzięcza to modyfikacjom wprowadzonym do modelu z 2022 roku – podwoziu z CRF450R, które zapewniło temu motocyklowi zwycięstwo w mistrzostwach M… więcej »

» Volkswagen e-up! w poznańskiej szkole nauki jazdy 2022-06-08
  Volkswagen e-up Samochody elektryczne zyskują na popularności, nic więc dziwnego, że na ten rodzaj napędu decydują się coraz częściej np. kierowcy taksówek. Elektryczne auta można spotkać także w szkołach nauki jazdy. Jedną z takich szkół prowadzi Marcin Kukawka z Poznania, k… więcej »

» Żądło nowego Horneta na szkicach konceptu 2022-06-06
  Honda HORNET Zgodnie z informacjami podanymi podczas targów EICMA 2021, dotyczącymi powrotu Horneta do oferty, Honda opublikowała dziś szkice zdradzające kolejne szczegóły koncepcji stylistycznej modelu. Przedstawiono na nich wyjątkowe połączenie technicznego piękna i ostr… więcej »

» 10 lat Volkswagen Group Polska 2022-06-01
  10 lat Volkswagen Group Polska Równo 10 lat temu, 1 czerwca 2012 roku, działalność rozpoczęła spółka Volkswagen Group Polska. Nieprzerwanie od 10 lat jest ona liderem rynku nowych samochodów osobowych w Polsce. Dziś Volkswagen Group Polska reprezentuje 7 marek: Volkswagen, Volkswagen Samoch… więcej »

» Otwarcie zamówień na Nissana JUKE Hybrid w Polsce 2022-06-01
  Nissana JUKE Hybrid Elektryfikacja gamy modelowej Nissana postępuje, o czym świadczy nadchodzący debiut kultowego miejskiego crossovera JUKE wyposażonego w zaawansowany napęd hybrydowy. Dealerzy w całej Polsce od dziś przyjmują zamówienia na tę wersję modelu…. więcej »

» MITSUBISHI WPROWADZA NOWY ELEKTRYCZNY MODEL W JAPONII 2022-05-31
  Mitsubishi model elektryczny w Japonii Mitsubishi Motors Corporation ogłasza, że nowy eK X EV (wymawiany jako „eK 'cross’ EV”), w pełni elektryczny samochód klasy kei-car*1 o zasięgu 180 km, będzie dostępny w sprzedaży już latem tego roku w Japonii oraz na platformach rynku e-commerce Rakuten Ichib… więcej »

» HONDA CRF250RX 2023 2022-05-31
  2023 HONDA CRF250RX Terenowy motocykl CRF250RX, mechanicznie niezmieniony w wersji na rok modelowy 2023, pozostaje najmocniejszy w swojej historii. Jest to rezultat udoskonaleń wprowadzonych w modelu z roku 2022, kiedy to otrzymał podwozie modelu CRF450R, a także solidnie zmodern… więcej »

Źródło: Mototarget.pl

Reklama