Reklama

Koniec wakacji z festynami

W weekend (30 i 31 sierpnia) w Białymstoku odbyły się trzy rodzinne festyny. Dwa z nich zapoczątkowały cykl spotkań pod hasłem „Silna Rodzina – Silny Samorząd – Silna Polska”. Trzeci – „Strefa Wolności” – został zorganizowany z okazji rocznicy odbudowy idei samorządności i samorządu w Polsce 1919-2019 i rocznicy porozumień sierpniowych.

Pierwszy festyn odbył się w piątek, 30 sierpnia, w parku przy ul. A. Fredry na osiedlu Wygoda pod hasłem „Pożegnanie wakacji”. Goście m.in. uczestniczyli w zabawach z animatorami i konkursach, bawili się na dmuchańcach i eurobungee, malowali twarze i skręcali balony. Na miejscu był też zaaranżowany kącik malucha, kącik plastyczny i namiot schroniska dla zwierząt.

Następnego dnia (31 sierpnia) białostoczanie spotkali się na osiedlu Białostoczek przy Szkole Podstawowej nr 42 przy ul. Sokólskiej 1. Tematem tego festynu było „Bezpieczeństwo na drodze”. Wśród atrakcji podobnych do poprzedniego dnia były też np. wata cukrowa, woda z saturatora Wodociągów Białostockich, stoisko Misja Robotyka i stoiska edukacyjne Polskiego Stowarzyszenia Pedagogów i Animatorów Klanza (dotyczące równego traktowania – „Inny, taki sam jak ja”).

Również w sobotę w parku Planty odbył się festyn „Strefa wolności” zorganizowany w rocznicę odbudowy idei samorządności i w rocznicę porozumień sierpniowych. W trakcie festynu mieszkańcy brali udział w działaniach animacyjnych i odwiedzali stoiska pedagogiczno-rozrywkowe. Była to okazja do bliższego poznania takich pojęć, jak prawa i swobody obywatelskie, prawa człowieka, wolność samorządu. Wśród atrakcji były puzzle i plansze edukacyjne, tory przeszkód, kącik malucha, dmuchańce. W programie znalazły się także wspólne tańce, quizy muzyczne i rodzinne, pokaz baniek mydlanych.

Harmonogram kolejnych festynów jest dostępny na stronie www.bialystok.pl.

Agnieszka Błachowska

Źródło: Urząd Miejski Białystok