Reklama

Koniec sezonu BiKeRa

Jeszcze tylko dziś (31 października) można korzystać z rowerów miejskich w Białymstoku. Tegoroczny, dziesiąty sezon BiKeRa zakończy się o północy. Od 1 kwietnia miejskie rowery wypożyczono ponad 450,7 tys. razy. Do społeczności BiKeRa dołączyło w tym sezonie ponad 10,7 tys. nowych użytkowników.

W dziesiątym sezonie funkcjonowania systemu BiKeR użytkownicy mieli do dyspozycji 55 stacji na terenie Białegostoku, a także po dwie w Choroszczy, Juchnowcu Kościelnym i Supraślu, oraz trzy w Wasilkowie. W mieście dostępnych było 470 jednośladów standardowych, 50 rowerów wyposażonych w foteliki dla dzieci, oraz 10 rowerów typu tandem i 20 rowerów dziecięcych. Na terenie gmin ościennych włączonych do systemu rowerowego pojawiły się dodatkowe 84 BiKeRy.

W tym roku użytkownicy sieci BiKeR wynajmowali jednoślady przez prawie 140 tysięcy godzin. Najczęściej odwiedzane w tym sezonie stacje to Piłsudskiego/Sienkiewicza, Kaczorowskiego/Wyszyńskiego, Zwierzyniecka/Świerkowa, Składowa/Pogodna i Rynek Kościuszki.

Za zorganizowanie, bieżące zarządzanie i eksploatację sieci BiKeR odpowiadała firma Nextbike Polska. Rowery standardowe, tandemy i rowery dla dzieci można jeszcze dzisiaj (31 października) do północy wypożyczać i zwracać na wszystkich stacjach BiKeR na terenie funkcjonowania systemu. Wypożyczenie roweru możliwe jest za pomocą aplikacji mobilnej oraz karty zbliżeniowej (np. miejskiej, bankomatowej).

Opracowanie: Agnieszka Błachowska

Źródło: Miasto Białystok

Reklama