Reklama

Konferencja prasowa dotycząca zajęć edukacyjnych dla rodzin żołnierzy oraz służb mundurowych

W konferencji udział wziął między innymi płk SG Andrzej Stasiulewicz – zastępca Komendanta Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej wraz z przedstawicielami innych służb mundurowych. Muzeum Podlaskie w Białymstoku reprezentował dr Waldemar Wilczewski – dyrektor Muzeum Podlaskiego w Białymstoku oraz Anna Malesińska – kustosz Muzeum Podlaskiego w Białymstoku.

Muzeum Podlaskie w ramach akcji #MuremZaPolskimMundurem wyszło z inicjatywą organizacji zajęć edukacyjnych dla rodzin funkcjonariuszy i żołnierzy. Do udziału zaproszono nie tylko Podlaski Oddział Straży Granicznej, ale również Pierwszą Podlaską Brygadę Obrony Terytorialnej, 18. Białostocki Pułk Rozpoznawczy, Policję oraz Służbę Celno-Skarbową.

W ramach zorganizwanej akcji we wszystkich oddziałach Muzeum Podlaskiego w Białymstoku odbywają się muzealne spotkania dla najmłodszych, młodzieży, jak również dorosłych i seniorów. Inspiracją są fascynujące wystawy stałe i czasowe, interesujące zabytki z bogatej kolekcji muzealnej oraz szeroko pojęte dziedzictwo kulturalne. Najmłodsi będą mogli dowiedzieć się ciekawostek historycznych związanych z województwem podlaskim. Okres zbliżających się ferii jest dodatkową okazją do skorzystania z propozycji zajęć edukacyjnych i kreatywnego spędzenia czasu dla całych rodzin w Muzeum.

Na zajęcia można zapisywać się w każdej placówce Muzeum Podlaskiego.

  • Konferencja prasowa
    Konferencja prasowa

Reklama