Reklama

Koncert z okazji 50-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej w Bielsku Podlaskim Kolejna odsłona Sceny Muzyki Polskiej w Filharmonii Ka…

Mury bielskiej szkoły opuściło już ponad pięciuset absolwentów. Wielu z nich kontynuuje naukę na wyższych szczeblach szkolnictwa artystycznego, albo zasila kadrę pedagogiczną szkół artystycznych na terenie całego kraju. W piątek część z nich miała okazję zaprezentowania swoich umiejętności na scenie.

– Muzyka to niezwykle piękna pasja – uczy wytrwałości, pracy w zespole, ale także ubogaca duchowo. Ważne jest, by młodzi ludzie mieli miejsca, gdzie mogą tę swoją pasję rozwijać i zdobywać coraz to większe umiejętności – zaznaczył Marek Malinowski.

W wydarzeniu uczestniczyła także Agata Puchalska, dyrektor Departamentu Kultury i Dziedzictwa Narodowego urzędu marszałkowskiego.

IMGP8190.JPG

Państwowa Szkoła Muzyczna I stopnia w Bielsku Podlaskim została utworzona w 1972 r. z inicjatywy nauczycieli Stefana Sadlickiego i Elżbiety Stefanii Baranowskiej. Zanim powstała, w mieście działało Społeczne Ognisko Muzyczne.

Początkowo w szkole uczyło ośmiu nauczycieli, a naukę rozpoczęło 92 uczniów. Rozwijali oni swoje zainteresowania artystyczne w klasach: fortepianu, skrzypiec, wiolonczeli, fletu, akordeonu, klarnetu i trąbki.

Teraz w szkole funkcjonuje 8 klas muzycznych: fortepianu, akordeonu, skrzypiec, wiolonczeli, kontrabasu i gitary, fletu, klarnetu i trąbki, rytmiki i teorii oraz perkusji.

Obecnie w szkole kształci się 150 uczniów.

Paulina Tołcz
red.: Anna Augustynowicz
fot.: Artur Żukowski/Bielski Dom Kultury

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama