Reklama

Koncert z cyklu Muzyka Mistrzów Baroku

Już w najbliższą niedzielę, 2 czerwca o godz. 19.00, w ramach cyklu koncertów „Muzyka Mistrzów Baroku”,  wyjątkowa uczta muzyczna, która przeniesie słuchaczy w świat barokowej opery. Świata, w którym  sercami melomanów niepodzielnie rządzili…kastraci. Ich wyjątkowe predyspozycje głosowe, wynikające z braku mutacji, otworzyły wówczas dla śpiewu zupełnie nowy rozdział w zakresie wirtuozerii wokalnej, zaś dla kompozytorów – sposobność tworzenia przebiegów o ekstremalnej, nieosiągalnej wcześniej trudności. Choć w raz ze śmiercią ostatniego z kastratów ( na początku XX wieku) wydawało się,że przewidziane dla nich partie wykonywać będą mogły jedynie kobiety, dynamiczny rozwój techniki falsetowej u mężczyzn sprawił, iż obecnie możemy na powrót cieszyć wykonaniami tego repertuaru w niepowtarzalnym brzmieniu męskiego sopranu.

Podczas najbliższego koncertu pt. „Miłość i jej oblicza” usłyszą Państwo arie z oper G.F. Handla w wykonaniu artysty młodego pokolenia Michała Sławeckiego – kontratenora sopranowego, którego głos i prezentacje zyskują gorący aplauz publiczności zarówno w kraju, jak i za granicą. Towarzyszyć będzie mu zespół instrumentów dawnych Gradus ad Parnassum pod kierownictwem Krzysztofa Garstki (klawesyn).  
Na ten niezwykły wieczór muzyczny, organizator – Fundacja Pro Anima – zaprasza do barokowej Auli Magna Pałacu Branickich ze wstępem wolnym. Tego nie można nie usłyszeć!