Reklama

Koncert z cyklu Jazz na BOK-u

Docenione przez krytyków trio jazzowe tworzą od 2008 roku Maciej Tubis (fortepian), Paweł Puszczało (kontrabas) oraz Przemek Pacan (perkusja). Zespół wykonuje autorskie kompozycje, których styl nakreśla improwizacja zaczerpnięta z jazzu, ale otwarta na szersze horyzonty.

Jak mówi pianista Maciej Tubis: „Słowo jazz zbyt ogranicza i szufladkuje”. W ten sposób powstają utwory z melodyjnymi tematami , ale nieprzewidywalnymi formami. Klasycyzujące polifonie przechodzą w rockowe ostinata. Trio inspiracje czerpie z szeroko pojętej muzyki, czasami sięgając nawet po tematy muzyki pop, ale przerobione z największym kunsztem artystycznym. W ten sposób nawiązując do zespołów takich jak The Bad Plus czy E.S.T.

Tubis Trio zaskakuje publiczność świeżością, z jaką podchodzi do każdego koncertu. Zawsze dając 100% ekspresji, która jest najważniejsza w tym zespole i którą publiczność zawsze w pełni od muzyków odbiera. Cytując jednego ze słuchaczy „Podobało mi się! Ale to chyba nie był jazz? Bo ja jazzu to nie lubię!”.

Zapraszamy na koncert z cyklu Jazz na BOK-u! – Tubis Trio

19 września 2021, godz. 18:00
klub Fama, ul. Legionowa 5
bilety: 35 zł (przedsprzedaż), 50 zł (w dniu koncertu) – dostępne w kasie kina Forum, kasie Centrum im. Ludwika Zamenhofa i na stronie: https://bilety.bok.bialystok.pl/

źródło: Białostocki Ośrodek Kultury

Reklama