Reklama

Koncert Uwielbienia Bogu Dźwięki 2023

To cykliczna impreza (organizowana w drugą niedzielę czerwca) w rocznicę pobytu w naszym regionie papieża Jana Pawła II i ustanowienia metropolii białostockiej. Tegoroczna edycja odbędzie się 11 czerwca o godz. 20.30 przed białostocką katedrą. Koncert został dofinansowany z Budżetu Województwa Podlaskiego.


Dorobkiem artystów jest nagrana i wydana w 2015 roku płyta CD z czterema autorskimi utworami, z których jeden – „Serca gotowe” wraz z teledyskiem stał się hymnem Archidiecezji Białostockiej na Światowe Dni Młodzieży 2016 oraz pełnowymiarowa płyta CD wydana w 2017 r. ze studyjnym materiałem znanym już z koncertów. Płyta nosi tytuł „Ocaliłeś mnie” i zawiera 12 autorskich utworów. Tytułowa piosenka z tej płyty ma na kanale YouTube prawie 2 mln wyświetleń.

 

Całe wydarzenie odbywa się pod kierownictwem muzycznym Piotra Kurstaka, autora tekstów i muzyki, założyciela i lidera Akademickiej Scholi Adonai przy białostockiej Katedrze. (Piotr jest także autorem projektu „Męka Pańska na gitarę, perkusję i piasek” – www.archibial.pl/pasja). Towarzyszą mu muzycy tworzący zespół instrumentalny i 35- osobowy chór stały oraz chór uczestników warsztatów.

 

Wydarzenie objął honorowym patronatem J. E. Ks. Abp Józef Guzdek, Metropolita Białostocki.

Więcej informacji znajduje się na stronie wydarzenia.

źródło: Caritas Archidiecezji Białostockiej
oprac.: Aneta Kursa

 

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama