Reklama

Koncert „Młodzi Wolni”

W piątek (7 czerwca) w ramach obchodów Dni Wolności i Praw Obywatelskich w Białymstoku odbędzie się specjalny koncert. Artyści wykonają 30 piosenek na 30 lat polskiej wolności.

Występ na białostockim Rynku Kościuszki rozpocznie się o godz. 20.30. W koncercie „Młodzi Wolni” wezmą udział uznani artyści – Daria Zawiałow, Natalia Przybysz, Barbara Wrońska, Piotr Rogucki. Wstęp na to wydarzenie jest bezpłatny.

– Zapraszam białostoczan do udziału w koncercie „Młodzi Wolni”, który będzie zwieńczeniem tegorocznych Dni Wolności i Praw Obywatelskich. Wspólnie świętujmy trzydziestą rocznicę wyborów parlamentach z 1989 roku, które dały nadzieję na uwolnienie Polski z systemu komunistycznego – powiedział Tadeusz Truskolaski, prezydent Białegostoku.

Piątkowy koncert w centrum miasta to finał białostockich obchodów święta wolności i praw obywatelskich. W tym roku, w programie było dużo wydarzeń związanych z rocznicą pierwszych powojennych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych z 1989 roku. Pierwsze z nich odbyły się jeszcze 31 maja, m.in. spotkanie w kinie Forum z przedstawicielami Komitetu Obywatelskiego Ziemi Białostockiej. W sobotę (1 czerwca) miłośnicy tańca pod chmurką uczestniczyli w miejskiej potańcówce w Ogrodzie Branickich – bawili się przy muzyce z 1989 roku. W niedzielę (2 czerwca) na Rynku Kościuszki można było cofnąć w czasie o 30 lat i odwiedzić specjalnie odtworzony lokal wyborczy. Rozdawane w nim były materiały wyborcze „Solidarności” z kampanii wyborczej do Sejmu i Senatu. W czasie „Śniadania Wolności” Katarzyna Bosacka przygotowała jajecznicę z 1989 jaj. Dużą atrakcją był Fiat 126p obklejony plakatami wyborczymi. Tego samego dnia poza „Śniadaniem Wolności” odbyły się także: „Spacer do wolności” śladami białostockiej architektury PRL, „Podwieczorek Wolności” z tortem oraz pełen atrakcji „Piknik Wolności” koło siedziby Centrum Aktywności Społecznej przy ul. Św. Rocha 3.

Agnieszka Błachowska

[embedded content]

Źródło: Urząd Miejski Białystok