Reklama

Koncert Liryka Wokalna XIX wieku

Sopranistka Marta Wróblewska oraz akompaniująca jej na fortepianie Urszula Iżbicka, to gwiazdy kolejnego koncertu z cyklu „Scena Mistrzów. We wtorkowym (7.03) wydarzeniu, organizowanym przez Uniwersytet Muzyczny Fryderyka Chopina w Białymstoku zaprezentowany zostanie bogaty repertuar XIX-wiecznych pieśni lirycznych.


Marta Wróblewska – śpiewaczka, dyrygent, doktor habilitowany sztuki, kierownik artystyczny Zespołu Wokalnego Ensemble QuattroVoce. Adiunkt na białostockiej Filii UMFC, nauczyciel dyplomowany śpiewu w Zespole Szkół Muzycznych oraz II dyrygent Chóru Miasta Białegostoku. Artystka jest ceniona jako solistka  i kameralistka zwłaszcza wśród zespołów specjalizujących się  w wykonawstwie muzyki dawnej. Koncertowała w kraju i za granicą.

Urszula Iżbicka – pianistka, kameralistka, pedagog, doktor sztuki. Ukończyła z wyróżnieniem studia pianistyczne w Akademii Muzycznej Fryderyka Chopina w Warszawie Filii w Białymstoku, w klasie fortepianu prof. Jana Kadłubińskiego. Swoje umiejętności pianistyczne doskonaliła na kursach mistrzowskich pod kierunkiem wybitnych pedagogów-pianistów. Za działalność artystyczną i pedagogiczną otrzymała szereg nagród i wyróżnień.

źródło: UMCF
oprac.: Monika Pańko

Źródło: Urząd Marszałkowski

Reklama