Reklama

Koncert – Crossfyre from Finland

Najbardziej południowy zespół z północy.
Crossfyre to dobry zespół południowego bluesa z północnych klimatów Finlandii. Pierwotnie utworzony na Florydzie w 1991 roku przez członków założycieli Danny’ego Crossa (perkusja) i Jay’a Jay Asikainena (gitara), Crossfyre wyemigrował do Finlandii, czyniąc z niej swoją domową bazę na przełomie wieków.
Crossfyre przez lata widział rozległą inkarnację składów, z muzykami i wokalistami przychodzącymi i odchodzącymi, ale Cross i Asikainen pozostały filarami. W dzisiejszych czasach Crossfyre jest faworyzowany przez uznanego czeladniczego profesjonalnego wrestlera i muzyka Michaela „StarBucka” Majalahti na wokalu, z Jaakko Kinnari na gitarze, Harry B Humble na gitarze slide, Rude Rothstén na basie i Jari Ravaską na klawiszach.


Crossfyre grał obok takich uznanych zespołów jak ZZ Top, George Thorogood i The Destroyers, John Kay i Steppenwolf, Johnny Winter, Blackfoot, Molly Hatchet, Foghat i wielu innych. Crossfyre był także jedynym europejskim zespołem na pokładzie inauguracyjnego, gigantycznego rejsu Rock Legends Cruise w 2011 roku, okrzykniętego „Woodstock na południu”.
Ze zdrowym wyczuciem tradycyjnej, bluesowej i południowo rockowej wrażliwości na pisanie piosenek, muzyka Crossfyre’a z pewnością spodobają się klasyczne demografie rocka daleko i daleko. Kiedy zespół jest w Twojej okolicy, koniecznie wyjdź i weź udział w doświadczeniu na żywo Crossfyre

26.06.2019, godz. 20:00, pub 6-ścian, ul. Warszawska 30

Bilety w Sześcian Pub
25 pln – przedsprzedaż
30 pln – w dniu koncertu

Patronat medialny: Bstok.pl