Reklama

Koncert „Białystok naszą stolicą”

Tłum białostoczan przybył na piątkowy (2 sierpnia) koncert Kayah, w setną rocznicę ustanowienia województwa białostockiego ze stolicą w Białymstoku. Artystka zaśpiewała w siedmiu językach utwory z płyty „Transoriental Orchestra”.

Kayah, która zawsze podkreśla swoje związki z Białymstokiem, zaprezentowała utwory wykonywane przez nią w językach: ladino, jidysz, arabskim, hebrajskim, macedońskim, romskim i polskim. Jak powiedziała Kayah, piosenki z płyty „Transoriental Orchestra” szczególnie zabrzmiały w wielokulturowym i wielowyznaniowym Białymstoku. W trakcie występu, pomiędzy utworami, wokalistka wspominała czas spędzony w naszym mieście i opowiadała o swoich podlaskich przyjaciołach.

Kayah to jedna z najbardziej rozpoznawalnych i docenianych artystek na polskiej scenie muzycznej. Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Wszechstronna muzycznie artystka, najczęściej poruszająca się w klimatach folk, pop, soul i jazz. Jest obecna na polskiej scenie muzycznej od ponad 25 lat. Wydała 10 płyt. Jedną z nich jest „Transoriental Orchestra”. To synergia żydowskich, słowiańskich, bałkańskich oraz perskich brzmień, w połączeniu z oryginalnymi improwizacjami etno-jazzowymi, elektroniki oraz muzyki filmowej.

Kamila Bogacewicz

Źródło: Urząd Miejski Białystok