Koncepcyjny Kia Kue w Detroit

Podczas zbliżającego się styczniowego salonu samochodowego w Detroit koreański koncern odsłoni swoje najnowsze studium koncepcyjne – Kia Kue.
Kia Kue to nazwa pojazdu zaliczanego do segmentu CUV (Crossover Utility Vehicle). Jest on adresowany do współczesnego, wymagającego klienta i łączy w sobie cechy pojazdu typu Crossover z właściwościami praktyczno-rekreacyjnymi (MPV+SUV). Ten interesujący prototyp z logo Kia na masce ukaże kierunek designu jakim będzie kierować się w przyszłości producent.
Koncept Kia Kue zaprojektowany został przez studio należące do marki Kia, którego siedziba znajduje się w Kalifornii. Styliści pracujący nad modelem postanowili skupić się na zmaksymalizowaniu przyjemności kierowcy z codziennej jazdy samochodem. Nadwozie konceptu posiada specjalną budowę, która swoją konstrukcją przypomina kokon a dążąc we wnętrzu do maksymalnej funkcjonalności i komfortu wiele uwagi poświęcono temu aby kierowca i pasażer mieli jak najwięcej wolnej przestrzeni. Kia Kue ma długość 4,72 m, rozstaw osi przekraczający 2,89 m i oczywiście napęd na 4 koła. Obręcze wykonano ze stopu lekkiego a opony mają rozmiar 22 cali.
autor: Bstok.pl
Źródło KIA

Reklama