Komplet punktów w Dojlidach

Białotsocki zespół pokonał 3:0 Palmiarnię Zieliona Góra i jest jedyną drużyną Lotto Superligi z kompletem punktów. Dojlidy w tabeli o dwa oczka wyprzedza co prawda Dekorglass, ale osiem oczek zespół z Działdowa wywalczył w trzech spotkaniach, a Dojlidy grały dotąd dwa.

– Spokojnie, to dopiero początek sezonu i przed nami jeszcze wiele trudnych spotkań. Ale cieszę się, że na starcie wygraliśmy dwa spotkania za komplet punktów, bo to da nam duży komfort – mówi Wandżi, grający trener naszej drużyny.

Palmiarnia przyjechała do Białegostoku bardzo młodym składem i nie miała wielkich szans na sukces, ale zwycięstwo trzeba sobie wywalczyć. Żaden z naszych tenisistów nie zlekceważył rywala, wszyscy podeszli profesjonalnie do meczu, stąd bezproblemowa wygrana.

Zażarta walka była tylko w pojedynku osiemnastolatków, w którym Przemek Walaszek pokonał 3:1 Łukasza Wachowiaka. Nasz reprezentant zaczął trochę spięty i grał pasywnie, co wykorzystał jego rywal, wygrywając pierwszego seta 11:7. Potem Przemek zaczął być sobą, przejął inicjatywę, atakował, nękał przeciwnika trudnym serwisem i zdobywał punkt za punktem. Wygrał dwie kolejne partie, a w czwartej prowadził 10:6.

I stracił koncentrację. Zaczął liczyć na szczęście lub błąd przeciwnika. I to się zemściło. Na szczęście w najważniejszych momentach Przemek pozbierał się i wygrał 13:11 – mówi Wandżi.

W ten sposób mecz się skończył, bo wcześniej nasz grający trener rozgromił Kamila Nalepę, a Yongyin Li tylko w drugim secie miał problemy z Jakubem Jankowskim, ale ostatecznie zwyciężył 3:0.

W rozgrywkach Lotto Superligi nastąpi teraz przerwa. Kolejne spotkanie Dojlidy rozegrają na wyjeździe 30 września – z Unią AS AWFiS Gdańsk.