Reklama

Komendant Popow

  Inspektor Roman Popow nowym Komendantem Wojewódzkim Policji. W piątek, 27 kwietnia nominację przywiózł do Białegostoku pierwszy zastępca Komendanta Głównego Policji inspektor Stanisław Gutowski.

  Do połowy kwietnia przez 4 lata białostocką policją kierował inspektor Adam Mularz. Teraz, w wieku zaledwie 43 lat odchodzi na emeryturę. W tym czasie podlaska Policja znacząco poprawiła swoje wyniki, ale sami policjanci mieli kilka spektakularnych wpadek. Chociaż w rankingach samo miasto Białystok zostało uznane za jedno z najbezpieczniejszych minister Kornatowski uznał, że nadszedł czas na zmiany. Odchodzącemu komendantowi podkomendni przekazali pamiątkową szablę. Po dość niespodziewanym przejsciu na emeryturę inspektora Mularza nie wszyscy liczyli na to, ze nowym komendantem zostanie osoba tak blisko związana z naszym miastem.

  Tymczasem inspektor Roman Popow w resorcie pracuje od grudnia 1980 roku, od 1991 roku był zastępcą komendanta wojewódzkiego w Suwałkach, od 1999 roku był pierwszym zastępcą podlaskiego komendanta Policji. Zanim został powołany jego kandydaturę pozytywnie opiniował Wojewoda Podlaski. Komendant Popow zadeklarował służbę obywatelom naszego regionu. Na dużą skuteczność i dobrą współpracę liczy również Prezydent Białegostoku. Tadeusz Truskolaski, chociaż urzęduje zaledwie kilka miesięcy stara się dbać o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców. W mieście pojawiają sie kolejne kamery, a ulice patrolują wspólnie strażnicy miejscy z policjantami. Na współpracę nie tylko z władzami, ale także z mediami i społeczeństwem liczy także nowy Komendant Wojewódzki. https://www.bstok.pl/up/news/1173_1.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1173_2.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1173_3.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1173_4.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1173_5.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1173_6.jpg https://www.bstok.pl/up/news/1173_7.jpg

Reklama