Reklama

Kolizja drogowa z udziałem przewoźnika nielegalnych migrantów

W miejscowości Dziadkowice (powiat siemiatycki) kierujący oplem  46 – letni obywatel Ukrainy spowodował kolizję drogową. W trakcie prowadzonych czynności  ustalono, że autem podróżowało z nim pięciu cudzoziemców, którzy zdążyli wysiąść i oddalić się przed przyjazdem służb. Czterech Afgańczyków i Irańczyka ujawniono w wyniku prowadzonych działań. Okazało się, że przesiedli się do drugiego auta, które przyjechało ich zabrać i przewieźć według planu do Niemiec. Jeden z kierujących dodatkowo miał już orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów.


Z kolei funkcjonariusze z Placówki SG w Płaskiej zatrzymali Białorusinkę, która przewoziła dwóch Jemeńczyków, Syryjczyka i Egipcjanina.  Cudzoziemcy nielegalnie przedostali się z terytorium Białorusi do Polski i usiłowali dotrzeć do Europy Zachodniej.


Wszyscy kurierzy usłyszą zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy, za co grozi do 8 lat pozbawienia wolności.


W styczniu 2023 roku zatrzymano już 24 pomocników i organizatorów  w nielegalnym przekroczeniu polsko – białoruskiej granicy.   • Przesłuchanie kuriera
    Przesłuchanie kuriera
Podlaska Straż Graniczna

Reklama