Reklama

Kolejny odcinek drogi wojewódzkiej 668 przekazany do użytku

Wśród najbardziej zadowolonych uczestników uroczystości był poseł Kazimierz Gwiazdowski, mieszkaniec Mścich.

– Droga była naprawdę w opłakanym stanie, a jest jedną z ważnych wizytówek województwa, ponieważ znajduje się w otulinie Biebrzańskiego Parku Narodowego i korzystają z niej turyści z Polski i świata. Podziękowania kieruję na ręce wicemarszałka Marka Olbrysia i radnej Wandy Mieczkowskiej, bo nasza droga wreszcie ma solidnego gospodarza – mówił poseł.     

Podobne refleksje przekazał starosta grajewski Waldemar Remfeld.

– W sezonie jest tu prawdziwe oblężenie. Zdajemy sobie sprawę jak podwyższony standard drogi 668 wzmacnia naszą pozycję na rynku turystycznym – podkreślał zapowiadając, że samorząd powiatu także planuje modernizację jednej ze swoich dróg w tym rejonie.

W uroczystości oddania do użytku wzięli udział także przedstawiciele samorządu Radziłowa i mieszkańcy Mścich.

– Dziury, wyboje, podwórka zalewane z powodu złego odwodnienia… Tak było dziesiątki lat. Teraz jesteśmy szczęśliwi, a pomarzymy jeszcze o ścieżce rowerowej – powiedziała sołtys wsi Mścichy Maria Gwiazdowska.      

Jak poinformował Mariusz Nahajewski, dyrektor Podlaskiego Zarządu Dróg Wojewódzkich, zakończony kolejny etap modernizacji drogi 668 to nieco ponad 2 kilometry z całą infrastrukturą inżynieryjną wykonane kosztem przeszło 2,4 mln zł w całości ze środków własnych Województwa Podlaskiego. Na całej drodze między Piątnicą a Osowcem pozostały jeszcze do remontu dwa odcinki liczące ok. 3 kilometrów w rejonie miejscowości Karwowo i Chrzanowo oraz około kilometra w Klimaszewnicy, które to zadanie ma być sfinansowane z programu Polski Ład.     
 

tekst, fot.: Maciej Gryguc
red.: Paulina Dulewicz

Źródło: Wrota Podlasia

Reklama