Reklama

Kolejny nietrzeźwy kierowca w rękach policjantów

Kolejny nietrzeźwy kierowca w rękach policjantów

Data publikacji 01.03.2023

Nietrzeźwy kierowca to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Tym razem policjanci z Janowa zatrzymali kierowcę renault, który miał blisko trzy promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności.

Nietrzeźwi kierowcy stanowią śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo ciągłych apeli i tragicznych doniesień medialnych wciąż są osoby, które wsiadają za kierownicę po alkoholu, nie myśląc o tym, jak poważne zagrożenie powodują. Tym razem policjanci z Janowa, w jednej z miejscowości w gminie, zatrzymali do kontroli renault, którego kierowca miał problem z utrzymaniem prostego toru jazdy. Podczas rozmowy z mężczyzną mundurowi od razu wyczuli alkohol. Badanie alkomatem wykazało, że 68-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego miał blisko trzy promile alkoholu organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy.


Teraz amator jazdy „na podwójnym gazie” za swoje czyny odpowie przed sądem. Kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości zagrożone jest karą do 2 lat pozbawienia wolności.


Źródło: Policja Podlaska

Reklama