Reklama

Kolejny kurier i nielegalni migranci na granicy polsko – litewskiej

Wczoraj (17.07.2022 r. ) funkcjonariusze z Placówki SG w Gołdapi (Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej) w miejscowości Krejwiany zatrzymali do kontroli Forda Galaxy na polskich numerach  rejestracyjnych, którego kierowcą był 24-letni obywatel Ukrainy. Mężczyzna w swoim aucie przewoził 10 obywateli Iraku. Skierowani na miejsce funkcjonariusze z Placówki SG w Rutce-Tartak po przeprowadzonej kontroli legalności pobytu ustalili, iż przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli granicę z Litwy do Polski. Nie mieli przy sobie dokumentów uprawniających ich do legalnego wjazdu i pobytu na terytorium naszego kraju, posiadali jedynie zaświadczenia z litewskiego ośrodka dla cudzoziemców.

Wszyscy cudzoziemcy zostali zatrzymani. Obywatele Iraku po wykonaniu niezbędnych czynności zostali przekazani w ramach readmisji stronie litewskiej. Natomiast przewożący ich obywatel Ukrainy usłyszał zarzuty organizowania nielegalnego przekroczenia granicy, grozi mu do 8 lat pozbawienia wolności.

Od początku roku na granicy – polsko litewskiej zatrzymano w sumie 39 pomocników i organizatorów w przekraczaniu granicy wbrew obowiązującym przepisom.

Reklama