Kolejny fotoradar na Podlasiu

Komenda Główna Policji przekazała podlaskim policjantom fotoradar, który trafił do Sokółki. Nowe urządzenie, ustawione na trójnogu (czyli tzw. wersja mobilna) pracowało wczoraj w 3 punktach na terenie powiatu sokólskiego.
Dwa z nich znalazły się na krajowej ósemce (w Chodorówce i Suchowoli) trzeci w Krośnianach na trasie z Sokółki do Dąbrowy Białostockiej. W ciągu niespełna 4 godzin pracy urządzenia zarejestrowało ponad 40 kierowców lekceważących ograniczenia prędkości. Rekordzistą okazał się sfotografowany przez fotoradar w Chodorówce białostocki kierowca hondy. W miejscu, gdzie obowiązywało ograniczenie prędkości do 50 km/h przekroczył on dozwoloną prędkość o 63 km/h. W tym samym miejscu, tylko o 1 km/h wolniej, jechał kierowca toyoty na warszawskich numerach rejestracyjnych. 111 km/h wskazał fotoradar, gdy mijał go kierowca lanosa zarejestrowanego w Łodzi. Przybędzie im za to po 10 punktów karnych, a ubędzie po 500 zł tytułem opłacenia mandatu karnego. Rekordowy wynik wśród aut ciężarowych zarejestrowanych w Chodorówce miał na swoim koncie kierowca litewskiego TIR-a. On jadąc mercedesem dozwoloną prędkość przekroczył aż o 48 km/h, zaś sfotografowany w tym samym miejscu kierowca białostockiego fiata bus nie tylko przekroczył o 46 km/h dozwoloną prędkość ale również złamał obowiązujący w tym miejscu zakaz wyprzedzania.
W tym miesiącu nowy fotoradar – podobnie jak sokólski – przekazany przez Komendę Główną Policji trafił również do Komendy Powiatowej Policji w Augustowie. Kwestią kilku najbliższych dni podobne urządzenie trafi do Bielska Podlaskiego. Razem z bielskim fotoradarem walkę z piratami drogowymi wspierać będzie podlaskich funkcjonariuszy 7 takich urządzeń. Wcześniej wyposażone w nie były jednostki w Białymstoku, Suwałkach Łomży i Zambrowie.
autor: Bstok.pl
Źródło KWP w Białymstoku

Reklama