Reklama

Kolejny finał z udziałem naszego funkcjonariusza

St. chor. szt. SG Rafał Kazberuk po pomyślnym przebyciu eliminacji został zakwalifikowany do teleturnieju TVP Historia ,,Giganci Historii” pt. ,,Wkład polskiego wywiadu w zwycięstwo aliantów nad Niemcami w II wojnie światowej”. Dotarł do rundy finałowej, gdzie po dogrywce zajął drugie miejsce. Dzień emisji (premiera programu) miała miejsce w dniu 14.05.2022 r. w TVP Historia o godz. 19:00 (powtórki: 15.05 godz. 16:30 oraz 19.05.2022 r. o godz. 21:00).

To nie jest jego pierwszy sukces.  W latach 2018 i 2019 uczestniczył w ,,Testach wiedzy o historii Białegostoku” organizowanych przez Muzeum Wojska w Białymstoku. Zajął w nich odpowiednio drugie (2018r.) oraz trzecie miejsce (2019r.). W roku 2021 pozytywnie przebył casting i po raz pierwszy został zakwalifikowany do teleturnieju TVP Historia ,,Giganci Historii” pt. ,, Syberia w czasach carskich. Miejsce zsyłki, miejsce odkryć ”, gdzie dotarł do rundy finałowej.

St. chor. szt. SG Rafał Kazberuk pełni służbę w Strzeżonym Ośrodku dla Cudzoziemców w Białymstoku. Jest absolwentem Instytutu Historii Uniwersytetu w  Białymstoku i czynnym miłośnikiem historii. Biorąc udział w tego typu przedsięwzięciach, zawsze podkreśla, jaki rejon Polski jest mu szczególnie bliski oraz z jakiej formacji się wywodzi.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

  • mini
    mini

Reklama