Reklama

Kolejne próby nielegalnego przekroczenia granicy udaremnione

Cudzoziemcy ujawnieni zostali przez patrole SG z Placówek w Mielniku, Dubiczach Cerkiewnych, Białowieży, Bobrownikach, Krynkach, Lipsku i Płaskiej. Wśród nielegalnych migrantów byli obywatele Iraku, Maroka, Kamerunu, Jemenu i Syrii i aż 15 Egiptu. W rejonie Dubicz Cerkiewnych trzy osoby próbowały dokonać podkopu, ale po wykryciu ich przez funkcjonariuszy oddaliły się w głąb Białorusi.

Funkcjonariusze z Placówki SG w Augustowie wspólnie z funkcjonariuszami Policji zatrzymali obywatela Ukrainy, który przewoził w swoim aucie 6 obywateli Syrii. Z kolei w rejonie służbowej odpowiedzialności PSG w Mielniku zatrzymano do kontroli mercedesa, w którym oprócz dwóch Białorusinów podróżowało też czterech Syryjczyków.

Mężczyźni, którzy przyjechali odebrać nielegalnych migrantów usłyszeli zarzuty za pomocnictwo w organizowaniu nielegalnego przekroczenia granicy. Dodatkowo wobec nich będzie wszczęte postępowanie administracyjne w sprawie zobowiązania do powrotu do kraju pochodzenia. Otrzymają również zakaz wjazdu do krajów Schengen na 5 lat.

Reklama